Skierniewice: 35 lat Dyskusyjnego Klubu Filmowego EROICA

0
299

Już za nami trzydniowa uczta filmowa zorganizowana z okazji 35.lecia istnienia skierniewickiego Dyskusyjnego Klubu Filmowego EROICA. Nie zabrakło na niej znakomitych gości.

fot. UM Skierniewice

W ramach jubileuszu wyświetlone zostały arcydzieła kinowe, takie jak: „Przeminęło z wiatrem”, „Rękopis znaleziony w Saragossie” oraz „Kocham kino”. Projekcje poprzedzone były spotkaniami i prelekcjami znawców świata filmowego, w tym Janusza Wróblewskiego – krytyka i dziennikarza, Dariusza Foksa – poety i scenarzysty oraz Grzegorza Pieńkowskiego – przewodniczącego Polskiej Federacji DKF.

Gościem specjalnym była Grażyna Torbicka – autorka i dziennikarka filmowa prowadząca program „Kocham kino”, która podczas czwartkowego spotkania opowiedziała widzom o swojej pracy,a także miłości do kina. Przez 35 lat istnienia DKF mieliśmy możliwość obejrzenia niezliczonej ilości dzieł kina polskiego i światowego, uczestniczenia w wielu przeglądach i festiwalach, a także spotkania wybitnych ludzi magicznego świata X Muzy.

Dobrym duchem i opiekunem DKF EROICA od początku jego istnienia jest Krystyna Piotrowicz. To na jej ręce wiceprezydent Skierniewic Beata Jabłońska złożyła wyrazy uznania za dotychczasową owocną działalność artystyczną w świecie „skierniewickiego” filmu. Jednocześnie podziękowała za ogromne zaangażowanie i poświecenie oraz poprosiła o kolejne lata wypełnione tak wielką pasją i profesjonalizmem.

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o