Skierniewice: 5. odsłona ogólnopolskiej akcji "Pierwsza Pomoc to dziecinnie proste"

0
336

W środę (17.06) Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy razem z PKP S.A. oraz Przewozami Regionalnymi, a także szkołami objętymi Programem Edukacyjnym „Ratujemy i Uczymy Ratować” zorganizowała już piątą odsłonę ogólnopolskiej akcji pod hasłem: „Pierwsza Pomoc – to dziecinnie proste”. W województwie łódzkim darmowa nauka pierwszej pomocy odbyła się na dworcu kolejowym w Skierniewicach.

Akcja odbyła się na 10 dworcach kolejowych w całej Polsce. Każdy przechodzień mógł za darmo nauczyć się pierwszej pomocy. Szkoliły dzieci ze szkół podstawowych (klasy I-III), które biorą udział w Programie Edukacyjnym „Ratujemy i Uczymy Ratować” (Program RUR). Ich pracę wspierali wykwalifikowani Instruktorzy Programu.

„Pierwsza Pomoc – to dziecinnie proste” w Skierniewicach odbyła się w godzinach 10:00 – 12:00 i brały w niej udział dzieci z Szkoły Podstawowej w Kęszycach.

„Pierwsza Pomoc – to dziecinnie proste” jest kolejną ogólnopolską akcją Fundacji WOŚP związaną z nauką pierwszej pomocy po Światowym Dniu Pierwszej Pomocy oraz biciu rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób. W 2013 roku próba ustanowienia rekordu, która odbyła się z okazji „Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca”, zaangażowała aż 83 111 osób z 1 132 instytucji z całej Polski. W czasie tych przedsięwzięć Jurek Owsiak i instruktorzy Fundacji WOŚP chcą namówić wszystkich Polaków do tego, żeby nauczyli się pierwszej pomocy i nie bali się jej później udzielać.

W 2014 roku do akcji włączyły się również Przewozy Regionalne, największy pasażerski przewoźnik kolejowy w Polsce. 25 października 2014 Fundacja WOŚP wspólnie z Przewozami Regionalnymi zorganizowała ćwiczenia ratownicze na dworcu w Kwidzynie.

Fundacja WOŚP prowadzi Program Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować” od 2006 roku. Program polega na wprowadzeniu zajęć z podstawowych czynności ratujących życie powszechnie już w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Dzieci oswajają się z tak ważnymi zagadnieniami, kształtowane są właściwe nawyki – pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym. Do tej pory Programem objętych jest: 26 893 nauczycieli z 12 160 szkół. Stanowi to 91% wszystkich szkół podstawowych w Polsce. Dzięki Fundacji WOŚP w Polsce nauka resuscytacji krążeniowo-oddechowej jest powszechna, bezpłatna i dostępna dla wszystkich dzieci!

Ponad 2 miliony dzieci w szkołach podstawowych uczy się podstaw pierwszej pomocy! 

Oficjalna strona Programu “Ratujemy i Uczymy Ratować”: www.wosp.org.pl/uczymy_ratowac.

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o