Skierniewice: 8-letni chłopiec wpadł pod samochód

0
392
fot. INFOSkierniewice.pl/Adam Sobieszek

Skierniewiccy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego z 18 sierpnia 2015 roku, do którego doszło po godz. 19 przy ul. Asnyka.

Uczestniczyło w nim dziecko, które zderzyło się z samochodem osobowym. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 8-letni chłopczyk wyjechał na hulajnodze zza zaparkowanych aut wprost pod koła opla astry kierowanego przez 22-latka z terenu powiatu skierniewickiego. W wyniku tego zdarzenia, 8 – latek został przewieziony do szpitala. Dalsze postępowanie wyjaśni przyczyny i przebieg tego zdarzenia.

Chcąc uniknąć takich wypadków, mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci, policjanci chcą przekazać najmłodszym i im opiekunom kilka rad.  Już niedługo przecież  wiele dzieci wybierze się do szkoły – siłą rzeczy przemierzając skierniewickie ulice.

Policjanci przypominają, że:

  • dziecko w wieku do 7 lat może korzystać z drogi tylko pod opieką osoby, która osiągnęła wiek co najmniej 10 lat.
  • pieszy, a w tym dziecko poruszające się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, jest obowiązane używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego; najlepiej, aby miało ubranie w jasnych kolorach, a na rękawie założoną specjalną opaskę odblaskową;
  • odblaski należy – dla zwiększenia bezpieczeństwa – umieścić również na plecaku, czy tornistrze dziecka;
  • przez kilka pierwszych tygodni nauki rodzice powinni odprowadzać dziecko do szkoły, ucząc go  najbezpieczniejszej trasy „szkoła-dom”, najlepiej z przejściami dla pieszych posiadającymi sygnalizację świetlną;
  • rodzice powinni nauczyć dziecka bezpiecznych reakcji na różne sytuacje – „nie bierz niczego od obcych”, „nie daj się podwieźć”, „nie rozmawiaj z nieznajomymi”, „nie przechodź przez miejsca nieznane, zaciemnione – nie zmieniaj drogi do domu”; „ nie stawaj pod drzewem, gdy jest burza”, “nie głaszcz bezpańskich psów”.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o