Skierniewice: Andrzejkowa Akcja przeciwko nietrzeźwym kierującym

0
195
fot. INFOSkierniewice.pl/Adam Sobieszek

W miniony „andrzejkowy” weekend na terenie województwa łódzkiego policjanci przeprowadzili wzmożone kontrole pod kątem stanu trzeźwości kierujących. Działania te skoncentrowane były głównie na piątkowe popołudnie i noc oraz na noc nocy z soboty na niedzielę. W ten weekend skierniewiccy policjanci przebadali stan trzeźwości ponad 500 kierujących i wyeliminowali z ruchu osiem osób, które kierowały pojazdami pod wpływem alkoholu.

Wśród  wszystkich zatrzymanych, jedna osoba to rowerzysta, pozostali kierowali samochodami. Rowerzysta, 25-letni mieszkaniec powiatu brzezińskiego, mający ponad 2,5 promila alkoholu we krwi, jechał drogą K70, miejscowością Bełchów. Na naruszenie prawa zareagował patrol Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego ze skierniewickiej policji, a dalej sprawą zajmą się łowiccy policjanci. Z kolei  wszystkie osoby, które wsiadły za kierownicę samochodu pod wpływem alkoholu, to mężczyźni w wieku 19-35 lat. Czterech mężczyzn kierowało w stanie nietrzeźwości.

Najwięcej alkoholu w organizmie – ponad 2,2 promila – miał 32-letni mieszkaniec powiatu żyrardowskiego, który kierował fiatem seicento ul. Łódzką w Skierniewicach.  Kierowanie pod wpływem alkoholu to zawsze naruszenie prawa. W zależności od wyniku badania na zawartość alkoholu w organizmie  i  środka lokomocji mają miejsce wykroczenia lub przestępstwa.

Trzeba jednak zauważyć, że niezależnie od tego ile jest alkoholu we krwi i tego czym się jedzie, zawsze naraża się własne i innych życie i zdrowie, a także bezpieczeństwo. Dlatego kierowco: piłeś – nie jedź! Apeluje policja.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o