Skierniewice: Aresztowano 19-latka pod zarzutem pedofilii

0
325
fot. INFOSkierniewice.pl/Adam Sobieszek

Skierniewicki sąd aresztował tymczasowo 19-latka, podejrzanego o pedofilię. Z ustaleń śledczych wynika, że nastolatek nakłaniał do czynności seksualnych ośmioletnią dziewczynkę.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Skierniewicach sąd aresztował 19-latka, który usłyszał zarzuty dotyczące doprowadzenia 8-letniej dziewczynki do innej czynności seksualnej oraz usiłowania pedofilii na szkodę jej rok młodszej koleżanki. Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze do lat 12.

Do zdarzenia doszło przed kilkoma dniami na terenie Skierniewic. Jak ustalono, podejrzany początkowo siedząc na ławce w pobliżu jednej ze szkół obserwował dorosłe kobiety. Z jedną z nich usiłował nawet nawiązać kontakt, co jednakże się nie powiodło. Następnie jego uwagę zwróciły dwie dziewczynki. Jedna z nich jechała na rowerze, a druga szła piechotą. Początkowo zaatakował dziewczynkę poruszającą się rowerem, udało się jej jednakże uciec. Dlatego też podejrzany skierował się w stronę drugiej z dziewcząt. Złapał ją za rękę i wciągnął siłą w pobliskie krzaki, gdzie doprowadził ją do innej czynności seksualnej.

Policja podjęła działanie na skutek anonimowego zgłoszenia. Niestety informacje w nim zawarte potwierdziły się. 19-latek został zatrzymany, a następnie usłyszał zarzuty. Przyznał się do ich popełnienia. W śledztwie poddany zostanie badaniom sądowo-psychiatrycznym i seksuologicznym

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o