Skierniewice: Aresztowano mężczyznę uprawiającego konopie w domu

1
328

Policjanci zatrzymali 37-letniego mieszkańca Skierniewic, który uprawiał konopie i posiadał znaczne ilości narkotyków. 25 stycznia 2016 roku Sąd Rejonowy w Skierniewicach zastosował wobec mężczyzny tymczasowe aresztowanie.

22 stycznia 2016 roku w godzinach wieczornych kryminalni pojechali na jedną z posesji przy ul. Rawskiej w Skierniewicach, gdzie według uzyskanych informacji miała znajdować się uprawa krzaków konopi indyjskiej. Na miejscu, wchodząc na teren posesji policjanci zauważyli niepokojący i silnie wonny dym z komina, a jego zapach przypominał paloną marihuanę. Okazało się, że  w rozpalonym w domu kominku palą się łodygi i kwiatostany konopi.

Policjanci rozpoczęli przeszukanie. Na miejsce skierowana była już grupa dochodzeniowo-śledcza. Okazało się, że na parterze znajdowało się specjalnie przystosowane do przechowywania ziela pomieszczenie, wyposażone w specjalne filtry, system cyrkulacji powietrza. Znajdował się w nim głównie zebrany susz. Z kolei na piętrze policjanci ujawnili tzw. growbox czyli specjalną szafę o wymiarach około 3x3m, w której znajdowały się uprawiane konopie. Pomieszczenie to podobnie, jak poprzednie – było wyposażone w filtry i system cyrkulacji powietrza zapewniające roślinom warunki wzrostu. Policjanci zabezpieczyli 36 krzewów konopi oraz ponad 13 kg ziela prawdopodobnie marihuany.

Dodatkowo okazało się, że 37-latek jest poszukiwany przez sąd dwoma listami gończymi do odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwa: z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz usiłowanie oszustwa.  Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do skierniewickiej komendy. Sprawę śledztwem objęła Prokuratura Rejonowa w Skierniewicach.

23 stycznia 2016 roku usłyszał on zarzuty posiadania znacznych ilości substancji odurzających oraz uprawy konopi. W poniedziałek, 25 stycznia 2016 roku  sąd postanowił o jego tymczasowym aresztowaniu na czas 3 miesięcy.

- Reklama -

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Rychu peja kaznodzieja

xD