Strona głównaWiadomościSkierniewice bez Święta Kwiatów Owoców i Warzyw?

Skierniewice bez Święta Kwiatów Owoców i Warzyw?

- REKRAMA -

Prawdopodobnie w tym roku, w trzeci weekend września w Skierniewicach, nie odbędzie się Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw. A to ze względu na obecna sytuacje epidemiczną. 

– Jest mało prawdopodobne byśmy w tym roku zorganizowali święto – mówi prezydent Krzysztof Jażdżyk – Musiałyby zaistnieć możliwości przeprowadzenia takiej imprezy masowej. I mam tu na myśli decyzje na szczeblu rządowym, czyli zniesienie stanu epidemicznego, bądź wprowadzenie do użytku powszechnej szczepionki na SARS-CoV-2.

Święto Kwiatów Owoców i Warzyw jest największą imprezą masową w regionie. W ciągu dwóch dni Skierniewice odwiedza około 300 tysięcy osób z całej Polski. Dlatego też, takie skupisko ludzkie byłoby idealnym miejscem dla rozprzestrzeniania się koronawirusa. 

– Sądzę, że w tym roku możemy zapomnieć o skierniewickim święcie – dodaje dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Skierniewicach Justyna Łukasik – Niemożliwym jest, by przy takiej liczbie ludzi udało się zachować zasady bezpieczeństwa.

Dochodzi tu jeszcze jeden problem – natury organizacyjnej. Przygotowanie imprezy o charakterze masowym to również blisko dwumiesięczna procedura dostarczania dokumentów i zezwoleń na poziomie służb Wojewody oraz Komendy Wojewódzkiej Policji. To też kwestie przetargowe na wyłonienie firm zajmujących się występami na scenie głównej, sceną nagłośnieniem. To też sprzedaż miejsc handlowych, które zaczynała się 1 sierpnia w spółce Nawa. 

– Szkoda, że święto prawdopodobnie nie odbędzie się – mówi nam pan Ryszard, emerytowany pracownik dawnego Instytutu Sadownictwa i Kwiaciarstwa – Pamiętam, że w czasie stanu wojennego, kiedy to też nie świętowaliśmy, miasto było smutnym miejscem.

Podjęcie decyzji o rezygnacji ze tegorocznego Święta Kwiatów Owoców i Warzyw nie będzie łatwą dla skierniewickiego ratusza, ale chyba jedyną słuszną w tych niecodziennych okolicznościach.

Przypomnijmy, iż wcześniej odwołano wszystkie majowe imprezy, czyli Rock May Festival, Noc Muzeów, Maj Syty Fest. Jeśli dojdzie to tego wrześniowe święto miasta, to możemy się spodziewać, iż również w wakacje w Skierniewicach nie odbędą się imprezy plenerowe. Tym samym, oprócz stosowania się do zaleceń centralnych, również i w „kasie” miast pozostaną środki, które będzie można wydatkować w innych, bardziej potrzebnych wsparcia, celach.

12 KOMENTARZE

guest
12 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
qwe

szkoda

michal

Smutne mam nadzieję, że jednak nie!

Magnolia

Koronaświrus wykończy wszystko.
Mamy kwiecień a już wszystko do końca roku odwoływane oprócz wyborów oczywiście.
Ave Pis.

Piotr

Szczepionka ha ha jest to jedno wielkie OSZUSTWO. CHINY JAKOŚ BEZ SZCZEPIONKI POKONALI WIRUSA HE CIEKAWE CO NO WLASNIE.. PORAŻKA Z TĄ SZCZEPIONKA I KŁAMSTWO.. .. JEST TO BARDZO SMUTNE DLA NAS ZE NIE BĘDZIE NIC .. PORAŻKA JEST TO ŻE WYBORY BĘDĄ KACZYŃSKI ZDYCHAJ RAZEM Z DUDĄ..

Leszek

To może będą maseczki dla wszystkich mieszkańców a nie tylko wybrańców

Beata

Pełna zgoda

Roman

Wreszcie nie będę oglądał na otwarciu tego przyglupa smoleńskiego Antka brzozę to pozytyw.Szkoda coś się dzialo

Zniesmaczony

Nie tesknie i tak z roku na rok coraz gorsze te Święto odkąd z parku przenieśli na skwer…

Patrycja

No i bardzo dobrze ! Mnie to cieszy jak nie wiem .
Wreszcie nie będzie menelstwa , krzyków pod blokami w nocy i całego tego bałaganu w mieście. Milion samochód itp. Od 3 lat już nie chodzę na święto bo nic ciekawego . Święto Piwa i kiełbasy 🤦

VIP

Jak to?. Święto odwołane a wybory mogą muszą się odbyć?.Czyli w maju ludzie do urn zapraszają.

89

a kto miał zgrać na sśkoiw?

anna

A po co one komu przy tym nieszczęściu przynajmniej przyroda odpocznie i mieszkańcy w pobliżu.

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE