Skierniewice: Bezpiecznie do szkoły z Żelaznym Orłem

0

- REKRAMA -

W najbliższy poniedziałek, 9 września, w godzinach 7.30 – 10.00 zostanie przeprowadzona akcja „Uwaga Dzieci – Bezpieczna Droga”. Projekt jest realizowany przez Skierniewickie Stowarzyszenie Motocyklistów „Żelazny Orzeł” we współpracy z policją i samorządem lokalnym.

W tym roku do przeprowadzenia akcji wytypowano dwie skierniewickie placówki: Szkołę Podstawową Nr 2 oraz Szkołę Podstawową Nr 4. Uczniowie tychże placówek wspólnie z motocyklistami oraz policjantami przypomną sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz otrzymają gadżety odblaskowe.

Projekt zainicjowany przez Prezesa Polskiego Ruchu Motocyklowego i jednocześnie Prezesa Skierniewickiego Stowarzyszenia Motocyklowego „Żelazny Orzeł” Witolda Rutkowskiego zaplanowany jest, jako ogólnopolska akcja cykliczna, organizowana jednocześnie w wielu miastach naszego kraju. Jego celem poza przypomnieniem uczniom zasad ruchu drogowego, jest zwrócenie uwagi wszystkim użytkownikom dróg na wzmożony ruch dzieci, które od września rozpoczęły nowy rok szkolny.

 Gadżety odblaskowe ufundował Urząd Miasta, a akcja organizowana jest w ramach Miejskiego Programu „Bezpieczna Szkoła w Bezpiecznym Mieście”.

- Reklama -

Poprzedni artykułBWA zaprasza na wykład – Klasycyzm. Socrealizm. Political correctness
Następny artykułSkierniewice: Mrówczyński pojedzie na Mistrzostwa Europy do Sarajewa
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments