Skierniewice: Bezpłatne warsztaty z zasad udzielania pierwszej pomocy

0
272

Wojewódzki Szpital Zespolony im. St. Rybickiego w Skierniewicach wspólnie ze Stowarzyszeniem Hospicjum im. Anny Olszewskiej organizują bezpłatne zajęcia z zasad udzielania pierwszej pomocy.

Zajęcia odbędą się w piątek, 17 kwietnia o godz. 12 w budynku głównym skierniewickiego szpitala przy ul. Sobieskiego 4. Podczas warsztatów ich uczestnicy będą mieli okazję teoretycznego i praktycznego zapoznania się z zasadami udzielania pierwszej pomocy.

– Taka wiedza jest niezwykle ważna w przypadku gdy jesteśmy świadkami wypadku komunikacyjnego czy np. zasłabnięcia kogoś choćby na chodniku. Pierwsze minuty po takim zdarzeniu i nasze decyzje o tym czy pomóc, czy też nie, często decydują o dalszych losach tej osoby. Warto nauczyć się jak w takich sytuacjach reagować i czuć się pewnie. – mówi Paweł Bruger, rzecznik prasowy WSZ w Skierniewicach.

Warsztaty poprowadzi ratownik ze skierniewickiego szpitala, Grzegorz Gwiaździński. W ich organizacji pomagają również harcerze ze skierniewickiego hufca ZHP.

Szkolenie z zasad pierwszej pomocy szpital organizuje wspólnie z Hospicjum im. Anny Olszewskiej, w ramach promocji akcji przekazywania 1 proc. podatku na tę organizację pożytku publicznego. Każdy, kto składa właśnie zeznania podatkowe, może w odpowiedniej rubryce wpisać nr KRS stowarzyszenia: 0000003362. Przypomnijmy, w tym roku 1 procent można również przekazywać na rzecz szpitala. Wystarczy obok powyższego nr KRS wpisać dopisek „€ždla szpitala”€.

– Z uzyskanych w ten sposób pieniędzy w tym roku postaramy się zakupić materace przeciwodleżynowe dla szpitala, takie materace najczęściej służą pacjentom onkologicznym w szpitalu, a więc również naszym podopiecznym. – mówi Magdalena Kuśmierczyk, prezes Stowarzyszenia Hospicjum im. Anny Olszewskiej w Skierniewicach.

Zapisy telefoniczne – Stowarzyszenie Hospicjum im. Anny Olszewskiej w Skierniewicach tel. 046 832 11 87

- Reklama -

guest
infoskierniewice.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy do merytorycznej dyskusji.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments