Skierniewice: Casting na statystów do filmu "Wołyń" Smarzowskiego

5
801
Kadr z filmu "Wołyń" Wojciecha Smarzowskiego / fot. materiały prasowe

W następny weekend w Miejskim Ośrodku Kultury w Skierniewicach odbędą się castingi na statystów do filmu “Wołyń” w reż. Wojciecha Smarzowskiego.

Castingi odbędą się w sobotę 24 stycznia w godzinach 11.00-18.00 oraz w niedzielę 25 stycznia w godzinach 10.00-16.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Skierniewicach, ul. Reymonta 33, sala 110.

Ekipa filmowa poszukuje chętnych (mężczyzn i kobiet) w wieku 18-60 lat. Zaproszeni są wszyscy zainteresowani. Dodatkowe informacje będą udzielone podczas castingów.

Okres zdjęciowy zaplanowany jest między 3 a 11 lutego 2015 roku.

“Wołyń” Wojciecha Smarzowskiego, którego scenariusz powstał na podstawie zbioru opowiadań “Nienawiść” Stanisława Srokowskiego, opowiada historię Zosi Głowackiej – polskiej wiejskiej dziewczyny zakochanej w Ukraińcu.  Życie jednak nie zawsze toczy się zgodnie z naszymi marzeniami – ojciec Zosi wydaje ją za mąż za Polaka – bogatego i dużo starszego od niej wdowca z dwójką dzieci. Życie wioski odmienia wojna, okupacja sowiecka, niemiecka. Dochodzi do mordów i okrucieństwa, najpierw Żydów, potem Polaków. Pośród tego morza zła główna bohaterka, którą zagra debiutantka Michalina Łabacz, próbuje ocalić swoje dzieci.

W obsadzie “Wołynia” znaleźli się m.in.: Michalina Łabacz (w roli głównej), Adrian Zaremba, Arkadiusz Jakubik, Jacek Braciak, Iza Kuna, Kinga Preis. Autorem zdjęć jest Piotr Sobociński jr.

Premiera filmu jest planowana na wiosnę 2016 r.

5
Dodaj komentarz

avatar
3 Wątki komentarzy
2 Odpowiedzi na wątki
0 Followers
 
Najbardziej zareagowany komentarz
Najciekawszy wątek z komentarzem
5 Autorzy komentarzy
PaulaLeszko SzaryJanINFOSkierniewice.PLGuest Autorzy ostatnich komentarzy
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Guest
Gość
Guest

a gdzie konkretnie ten casting?

INFOSkierniewice.PL
Gość

Miejski Ośrodek Kultury w Skierniewicach, ul. Reymonta 33, sala 110

Jan
Gość
Jan

Trzeba coś przynieść ze sobą na casting?

Leszko Szary
Gość
Leszko Szary

Jakiś kontakt mailowy do organizatorów castingu?
Jestem zaiteresowany byc statysta lub epizodysta.A juz casting jest po terminie,czy jeszcze moglbym podjechac i wziasc udział,pozdrawiam. Mój fb Leszko Szary

Paula
Gość
Paula