Skierniewice: W długi weekend zatrzymano 9 pijanych kierowców

0
304
fot. INFOSkierniewice.pl/Adam Sobieszek

W ciągu czterech świątecznych dni (piątek, sobota i niedziela, poniedziałek) na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach, odnotowano 1 wypadek drogowy,  7 kolizji drogowych i zatrzymano 9 osób kierujących pod wpływem alkoholu. Te świąteczne dni, to czas wzmożonej pracy wszystkich policjantów, w tym też ruchu drogowego.

Niespokojnym był świąteczny piątek, kiedy w miejscowości Chrzczonowice zdarzył się wypadek drogowy, skutkiem którego było przewiezienie 3 osób do szpitala. 28-letni kierujący renaultem scenic z niewyjaśnionych przyczyn zjechał z drogi do przydrożnego rowu. Dokładny przebieg i przyczyny tego zdarzenia wyjaśni dalsze postępowanie.

Okres świąteczny nie był szczęśliwym również dla tych, którzy wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego oraz inni policjanci ze skierniewickiej komendy od piątkowego popołudnia (18.04.2014) aż do późnych godzin wieczornych poniedziałku (22.04.2014) prowadzili działania związane z zapewnianiem bezpieczeństwa w ruchu drogowym podróżującym, eliminowaniem z niego nietrzeźwych kierujących i reagowaniem na wszelkie naruszenia prawa popełniane przez kierujących. W tym czasie policjanci przebadali na stan trzeźwości ponad 100 osób. Spośród nich 9 okazało się znajdować pod wpływem alkoholu. Wśród kierujących pojazdami mechanicznymi najwięcej alkoholu w wydychanym powietrzu miał 28-letni motocyklista, który jechał po ul. Zwierzynieckiej w Skierniewicach mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o