Kolejne dofinansowanie wędruje do naszego miasta. Tym razem ratusz pozyskał ponad 5,6 mln złotych na remont i adaptację budynku zabytkowej Izby Chorych na potrzeby Muzeum Historycznego w Skierniewicach. Obiekt usytuowany w okolicy ul. Batorego zostanie oddany do użytku pod koniec 2018 roku.

Głównym celem projektu jest rozwój oraz zwiększenie dostępności do zasobów kulturowych miasta poprzez adaptację zabytkowego budynku koszarowego na potrzeby muzeum historii Skierniewic. W ramach realizacji zadania przewiduje się wykonanie robót budowlanych dotyczących zabytkowej siedziby Izby Chorych, która jest wpisana do wojewódzkiego rejestru zabytków. Przyznane środki pokryją także zakup profesjonalnego wyposażenia, niezbędnego do realizacji kulturalnych wydarzeń, prezentacji multimedialnych i organizowania stałych oraz czasowych wystaw (oświetlenie, gabloty, ekspozytory itp.).

Zadanie opiewa na łączną kwotę ponad 8,5 mln złotych. Planowana dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego stanowi 85% kosztów kwalifikowanych. Realizacja projektu rozpocznie się jeszcze w 2016 roku, zakończy natomiast w ostatnim kwartale roku 2018.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o