Skierniewice: Fałszywy ksiądz zatrzymany

0

- REKRAMA -

Skierniewiccy policjanci zatrzymali 35 letniego mężczyznę, który podszywając się pod księdza, chodził po domach w ramach wizyty duszpasterskiej, otrzymując od domowników pieniądze jako ofiarę na kościół.

4 lutego 2013 roku policja otrzymała zgłoszenie o mężczyźnie, który najprawdopodobniej  podszywając się pod księdza, 31 stycznia odwiedzał parafian z ulicy Rawskiej w Skierniewicach  w ramach kolędy. Ze zgłoszenia wynikało, iż troje  mieszkańców  przekazało mu łącznie 80 złotych jako ofiarę na kościół. Pokrzywdzeni opisali fałszywego księdza jako mężczyznę w wieku około 30-40 lat, ubranego w czarną kurtkę, spod której wystawała czarna szata. Pod szyją miał białą opaskę przypominającą koloratkę. W wyznaczonym dniu wizyty duszpasterskiej odwiedzał mieszkania wiernych.

Policjanci na podstawie zebranych informacji, opisu sprawcy oraz dobremu rozpoznaniu już następnego dnia wytypowali sprawcę oszustwa. 6 lutego 2013 roku zatrzymali 35 letniego mężczyznę- mieszkańca Skierniewic. Prokurator przedstawił mu zarzut oszustwa za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 8. Zastosował wobec niego dozór policyjny.

- Reklama -

Poprzedni artykułSkierniewice: Prawie 67 tys. dla WOŚP
Następny artykułSkierniewice/Maków: Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments