Skierniewice: Francja w nagrodę

0
249

Rusza kolejna edycja Konkursu Znajomości Języka Francuskiego i Wiedzy o Francji. Konkurs przeznaczony jest dla młodzieży w wieku od 15 do lat 20 zamieszkałej lub kształcącej się w szkołach na terenie Skierniewic. Laureaci w nagrodę pojadą do Chatelaillon-Plage w dn. od 2 do 9 lipca 2013 r.

Konkurs składać się będzie z dwóch części. Część pierwsza: autoprezentacja dotycząca danych personalnych, szkoły, zainteresowań, rodziny, przyjaciół, itp.

Część druga (od 5 do max 10 min): prezentacja dotycząca Francji z dowolnie wybranej dziedziny: np. SZTUKI, LITERATURY, MUZYKI, FILMU, KULTURY, SPORTU, ZABYTKÓW, POLITYKI, HISTORII, MODY, ŚWIĘTA, TRADYCJI I OBYCZAJÓW, SZTUKI KULINARNEJ ,ŚWIATA FRANKOFONII itp.

Prezentacja powinna być przedstawiona ciekawie (nie czytana); nie są konieczne szczegóły, daty, fakty historyczne. Ważne jest ciekawe przedstawienie tematu, kreatywność oraz chęć komunikacji w języku francuskim. Mile widziane będą pomoce wizualne.

Oprócz znajomości języka francuskiego oraz wiedzy o Francji, w pierwszej kolejności oceniane będą : komunikatywność, zasób słownictwa, płynność oraz poprawność wypowiedzi.

»Powiat w obiektywie konkurs

Osoby zainteresowane udziałem w konkursie mogą składać pisemne zgłoszenia listownie lub osobiście w Wydziale Kultury, Sportu i Promocji Miasta, ul. Senatorska 10 promocja@um.skierniewice.pl  w terminie do dnia 21 marca 2013 r. (czwartek) Rozstrzygnięcie Konkursu odbędzie się w dniu  24 marca 2013 r. (niedziela) w Młodzieżowym Centrum Kultury w Skierniewicach ul. Reymonta 33; sala 220.

Przypomnijmy, że Konkurs Znajomości Języka Francuskiego i Wiedzy o Francji jest organizowany od 1993 roku przez Prezydenta Miasta Skierniewice i Klub Francuski działający przy MCK w Skierniewicach. Laureaci Konkursu w nagrodę spędzają kilka dni we Francji. Ponad 100 uczniów skierniewickich szkół do tej pory wzięło udział w projekcie. Dla wszystkich wyjazd był szansą doskonalenia znajomości języka francuskiego, poznania tamtejszej kultury i przeżycia niezapomnianej przygody.

»Wielkanoc Smakosza konkurs

Zainteresowanych konkursem zachęcamy do odwiedzania Klubu Francuskiego przy MCK, ul. Reymonta 33; sala 220. II p. w poniedziałki w godz. 17 – 19.

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o