Skierniewice: Francuski koncert przed Ratuszem

0

- REKRAMA -

Orkiestra dęta Batterie Fanfare z Francji, wystąpiła w miniony poniedziałek, 15 kwietnia na skierniewickim Rynku przed Ratuszem.

fot. UM Skierniewice

Na ten niezwykły koncert przybyli najmłodsi uczniowie skierniewickich szkół, którzy wspólnie z wiceprezydent Beatą Jabłońską przywitali francuskich przyjaciół. Po wykonaniu kilku utworów, muzyków nagrodzono gromkimi brawami oraz obdarowano skierniewickimi gadżetami ufundowanymi przez miasto.

Zespół, którego historia sięga czasów I wojny światowej skupia w swoim kręgu całe pokolenia, od 6 do 60 roku życia. Na co dzień muzycy koncertują we Francji. Przypomnijmy, że od 19 lat, rok rocznie w ramach umowy partnerskiej gościmy Francuzów z zaprzyjaźnionego miasta Chatelaillon – Plage. W tym roku przyjezdni w ramach programu, zwiedzają województwo łódzkie, składają wizytę w szkole muzycznej, spotykają się z młodzieżą, uczącą się języka francuskiego oraz koncertują.

W najbliższych dniach Francuzi odwiedzą jeszcze Żelazową Wolę, Łódź, Regionalną Akademię Twórczej Przedsiębiorczości, Szkołę Muzyczną, a w najbliższy czwartek Liceum Ogólnokształcące im. B. Prusa, gdzie po raz kolejny zaprezentują swoje umiejętności muzyczne.

- Reklama -

Poprzedni artykułSkierniewice: 14 medali dla Klubu Karate Kyokushin
Następny artykułSkierniewice: Rozpoczął się V Festiwal Nauki
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments