fbpx

Strona główna Wiadomości Skierniewice: Fundacja Kronenberga dla skierniewickiego szpitala

Skierniewice: Fundacja Kronenberga dla skierniewickiego szpitala

67 kompletów kolorowych pościeli, rolety okienne i ścienne obrazy otrzyma skierniewicki szpital od Fundacji Bankowej im. Leopolda Kronenberga, działającej przy banku Citi Handlowy. W najbliższy piątek, 6 czerwca wolontariusze przekażą dary szpitalowi.

W trakcie akcji wolontariusze banku Citi Handlowy szyją komplety pościeli, a w piątek o godz. 10 przekażą je na oddział wewnętrzny II i Szpitalny Oddział Ratunkowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Skierniewicach. W piątek również będą zawieszane kolorowe obrazy na ścianach Oddziału Wewnętrznego II oraz rolet okiennych w gabinecie zabiegowym.

– Celem projektu jest uprzyjemnienie pobytu w szpitalu pacjentom Oddziału Wewnętrznego II i SOR Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Skierniewicach. Mamy nadzieję, że dzięki akcji miejsca te staną się bardziej kolorowe, wesołe i bardziej przytulne, co chociaż w pewnym stopniu uprzyjemni chorym przebywającym na oddziale, pobyt w szpitalu i umożliwi szybszy powrót do zdrowia.– mówi  Artur Wach, koordynator akcji z ramienia Fundacji Kronenberga.

– Część z 16 oddziałów naszego szpitala zostało już wyremontowanych i dostosowanych do europejskich standardów leczenia, ale pozostałe jeszcze takich remontów nie przeszły. Będziemy remontować je sukcesywnie w przyszłości, a tymczasem poszukujemy firm prywatnych, które na zasadach wolontariatu nam w tym pomogą. – mówi dr n. med. Jacek Sawicki, dyrektor skierniewickiego szpitala. – Jednym z takich trudnych oddziałów jest właśnie wewnętrzny II, dlatego nowe komplety pościeli będą tam bardzo przydatne. Cieszy nas też, że część z darów trafi na Szpitalny Oddział Ratunkowy, bo to właśnie ten oddział stanowi punkt pierwszego kontaktu pacjenta ze szpitalem.

Finał akcji odbędzie się w piątek, 6 czerwca 2014 r. Od godz. 10 wolontariusze będą oblekać kolorowe komplety pościeli, by w końcu spotkać się z ordynatorami oddziałów i dyrektorem szpitala i symbolicznie przekazać dary. O godz. 13:30 w świetlicy przyszpitalnej odbędzie się wykład na temat profilaktyki zdrowia.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE