Skierniewice: Kickboxing nie tylko dla pań

0
597
foto:sxc.hu

Skierniewicki Klub Karate Kyokushin wprowadza nowe zajęcia adresowane tylko dla kobiet. Treningami samoobrony z elementami kickboxingu i fittnes dowodzą instruktorzy z klubu przy ul. Wańkowicza. Oprócz samoobrony i Karate dorośli i młodzież trenują tu równie MMA, Kickboxing, a ostatnio z powodzeniem Brazylijskie Ju-Jitsu.

Samoobrona dla kobiet staje się coraz bardziej popularna. To nie tylko treningi dla osób, które czują zagrożenie na ulicy. Dla większości Pań to doskonały sposób na utrzymanie dobrej sylwetki i zadbanie o kondycje fizyczną. Przy okazji uczą się jednak pożytecznych technik, które mogą pomoc im wyjść z opresji w chwilach zagrożenia. Trenujemy jednak mając nadzieje, że zdobyta wiedza nigdy nie będzie potrzebna naszym podopiecznym – powiedział sensei Przemysław Matuszewski – trener skierniewickiej sekcji.

W skierniewickim dojo można już teraz trenować Karate Kyokushin, Kickboxing z elementami Muai Thai, MMA z elementami Brazylijskiego Ju-Jitsu. „Prowadzimy zajęcia profilowane – dla dzieci w grupach od 5-8 lat i od 8 – 12 lat. Dla młodzieży mamy dwie grupy kickboxerskie – zależności od doświadczenia początkującą i zaawansowaną. W tej drugiej zawodnicy na co dzień przygotowują się do startów w zawodach. Systematycznie dokładamy również techniki parterowe. Kilka lat temu było to tylko MMA – teraz trenujemy już w gi- czyli kimonach do Brazylijskiego Ju-Jitsu. To nam daje duży potencjał technik i wiedzy w walce. Przydaje się również do nauki samoobrony dla kobiet. – komentuje Matuszewski.

Wszystkie zainteresowane panie zapraszamy w środy o godzinie 18 oraz w sobotę o 12 do klubu przy ulicy Wańkowicza 7.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o