Skierniewice: Kierował bez uprawnień, grozi mu do 2 lat

0
248
fot. INFOSkierniewice.pl/Adam Sobieszek

Miniony weekend prawdopodobnie nie należał do najszczęśliwszych dla 38-letniego mieszkańca Skierniewic. Mężczyzna prowadził samochód mimo cofniętych decyzją Starosty Skierniewickiego uprawnień. Niestety, czyn ten nie jest już wykroczeniem – w myśl nowych przepisów za jego popełnienie grozi nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.

W dniu 22 maja 2015 roku grudnia około godziny 19:45 na al. Rataja w Skierniewicach funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z KMP w Skierniewicach zatrzymali do kontroli kierującego fordem mondeo. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem, ponieważ zostały one cofnięte.

Jeszcze do 18 maja 2015 roku groziłby mu jedynie wysoki mandat za popełnione wykroczenie. W myśl obowiązujących przepisów zachowanie to wyczerpuje znamiona przestępstwa (określonego w nowym art. 180a Kodeksu karnego), za którego popełnienie to czyn przewidziana jest kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo kara dwóch lat pozbawienia wolności. Należy też dodać, że niezależnie od rodzaju zastosowanej kary, sąd będzie mógł także orzec środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o