Skierniewice: Kolejna dotacja na ul. Łódzką

0
663
Fot. UM Skierniewice

Doskonałe informacje dotarły z Łodzi do skierniewickiego ratusza. Dzięki podpisanemu niedawno aneksowi do umowy, budżet miasta zyskał 2 mln złotych. Po raz kolejny w niedługim czasie udało się pozyskać pieniądze na zakończony w 2011 roku remont ul Łódzkiej.

Zgodnie z decyzję Zarządu Województwa Łódzkiego na projekt pn.: „Rozbudowa ul. Łódzkiej na odcinku od ul. Poniatowskiego do ul. Feliksów w Skierniewicach w ciągu drogi wojewódzkiej nr 705” zwiększono kwotę dofinansowania o kolejne 2 006 748,17 PLN. Dodajmy jest to już drugie w tym roku dofinansowanie dla tej inwestycji. Poprzednie w kwocie również 2 mln złotych miasto otrzymało na początku roku.

Ostatecznie Skierniewice na zakończone w 2011 roku zadanie otrzymało z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013 dofinansowanie w kwocie 4 013 496,34 PLN.

Przypomnijmy, przedmiotem inwestycji wartej ponad 6 mln złotych, była rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 705 na odcinku od ul. Poniatowskiego do ul. Feliksów, przebiegającej przez tereny miasta Skierniewice. Projekt miał na celu poprawę stanu technicznego i użytkowego drogi poprzez rozebranie istniejącej i ułożenie nowej nawierzchni, która spełnia wymagania nośności dla ruchu KR4. Projekt obejmował również remont istniejących i budowę nowych ciągów pieszych, zatok autobusowych, peronów przystankowych, zjazdów na posesje mieszkalne i pola uprawne oraz poprawę geometrii wlotów dróg poprzecznych.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o