Skierniewice: Kolejne pieniądze unijne

0
218
fot. UM Skierniewice

Skierniewice otrzymały kolejne dofinansowanie z funduszy unijnych. Na konto miasta właśnie wpłynęło 2,7 mln zł dotacji na sfinalizowaną już rozbudowę ul. Widok od ul. Siennej do ul. Skłodowskiej. Pozwoli to pokryć aż 85% wartości wydatków na tę inwestycję.

W związku z tym, że inwestycja zakończyła się w listopadzie ubiegłego roku, dofinansowanie będzie miało charakter refundacji poniesionych wydatków.

»Rock May Festival 2013

„Rozbudowa ul. Widok od ul. Siennej do ul. Skłodowskiej w ciągu drogi wojewódzkiej nr 705 w Skierniewicach” była największym przedsięwzięciem drogowym zeszłego sezonu inwestycyjnego. W ramach zadania powstała dwupasmowa jezdnia ze ścieżką pieszo-rowerową i chodnikiem. Dodatkowo wybudowano kanalizację sanitarną, przeniesiono i przebudowano kapliczkę oraz zmodernizowano sieć energetyczną wraz z oświetleniem.

»Marszałek zwolnił dyrektorów szpitala w Skierniewicach

– Skutecznie sięgamy po pieniądze unijne – podsumowuje prezydent Leszek Trębski – a dowodem na to są środki zarówno na modernizację ul. Widok, ale także dotacja pozyskana na rewitalizację Parku, Placu Dworcowego, nowy most w ul. 1 Maja, czy targowisko miejskie.

Rozbudowa ul. Widok kosztowała blisko 4,6 mln zł. Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z UE, miasto poniesie tylko 15% kosztów inwestycji.

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o