Strona głównaWiadomościSkierniewice: Koronawirus w SP4. Cała klasa skierowana na kwarantannę

Skierniewice: Koronawirus w SP4. Cała klasa skierowana na kwarantannę

- REKRAMA -

Pechowy rok szkolny pierwszaków z SP4 w Skierniewicach. Rozpoczęcie roku szkolnego jest wyjątkowym momentem w życiu każdego pierwszoklasisty. Dla uczniów jednej z klas w Szkole Podstawowej nr 4 początek roku szkolnego 2020/2021 z pewnością utkwi na wiele lat w pamięci.

Wczoraj (3.09.) Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Skierniewicach na kwarantannę skierował całą klasę (22 uczniów) wraz z wychowawcą oraz częścią rodziców. W sumie jest to ponad 44 osoby. 

– Moja decyzja związana jest z rozpoczęciem roku szkolnego. Podczas inauguracji obecna była osoba, która – jak się okazało później – miała wynik pozytywny testu na obecność koronawirusa – informuje Justyna Łukasik dyrektor skierniewickiego sanepidu – Jednocześnie chce jasno powiedzieć, że ta osoba nie miała świadomości, iż jest zakażona. Dlatego też nie można w tym przypadku mówić o nierozwadze, czy łamaniu zasad kwarantanny.

Sposób, w jaki przeprowadzono uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w „czwórce” ustrzegł inne klasy przed kwarantanną. 

Od dziś uczniowie przebywają na 10 dniowej kwarantannie. Co ciekawe, o powrocie do szkoły nie będzie decydować kolejny test wykluczający ewentualny pozytywny wynik a jedynie … teleporada lekarza POZ. 

2 KOMENTARZE

guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ES na 100%

Witam was w rzeczywistości. Najlepsze przed Nami.

Sawa

Niech sama się zamknie w domu bo u niej też jest nie wporządku

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE