Skierniewice: Kradli przewody biegnące w studzienkach kanalizacyjnych

0
272
fot. INFOSkierniewice.pl/Adam Sobieszek

20 czerwca 2015 roku skierniewiccy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa dwóch mężczyzn, którzy kradli przewody zainstalowane pod ziemią wzdłuż kanalizacji miejskiej.

Około godziny 4:25 dyżurny skierniewickiej komendy skierował na ul. Poniatowskiego patrol wywiadowców, gdyż jak wynikało z otrzymanej przez niego informacji – nieznany mężczyzna miał wyciągać przewody ze studzienek kanalizacyjnych.  Podejrzewany na widok nadjeżdżającego pojazdu od razu zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim i po krótkim pościgu był już zatrzymany. Funkcjonariusze podczas czynności obezwładniania pierwszego ze sprawców, 30-letniego mieszkańca Skierniewic, usłyszeli, że w kanale znajduje się jeszcze jakaś osoba. Drugi ze sprawców najwyraźniej nie zdawał sobie sprawy z tego co dzieje się  za zewnątrz.

32-letni mieszkaniec Łasku na polecenie policjantów, samodzielnie wyszedł z kanału kanalizacyjnego, a następnie został zatrzymany. Podczas przeszukania, przy sprawcach zostały znalezione przedmioty służące im do popełnienia przestępstwa m.in. obcęgi służące do cięcia blachy i metalu. Policjanci przeszukali też pojazd, którym poruszali się sprawcy. W Volkswagenie Polo zaparkowanym nieopodal miejsca zdarzenia znajdowały się już zwoje przewodów komunikacyjnych skradzionych prawdopodobnie z ul. Poniatowskiego. Jak się dodatkowo okazało, jeden z mężczyzn, 30-latek, przyjechał na miejsce samochodem znajdując się pod wpływem alkoholu, a auto pochodziło z przestępstwa, ponieważ zostało zabrane przez jego kompana – 32-latka – wbrew woli właścicielki. Po wytrzeźwieniu w policyjnym areszcie 30 i 32-latek usłyszeli 21 czerwca 2015 roku zarzuty kradzieży, 30-latek usłyszał również zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, a 32-latek dodatkowo zarzut zaboru pojazdu w celu krótkotrwałego użycia.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o