Skierniewice: Kryminalni zatrzymali seryjnego włamywacza

0
357
fot. policja

21 października 2013 roku  skierniewiccy kryminalni zatrzymali seryjnego włamywacza. 19 października 2013 roku około godziny 1.30 patrol interwencyjny udaremnił włamanie do jednego ze sklepów przy Al. Niepodległości w Skierniewicach. Policjanci zauważyli, że dwóch mężczyzn łomem wyważa drzwi  i natychmiast zareagowali.

Włamywacze, po zobaczeniu radiowozu zaczęli uciekać. Jeden z nich porzucił na miejscu narzędzie przestępstwa. Wpadł jego prawdopodobny 27-letni wspólnik. Wszystkie załogi mające służbę przez cały czas pozostawały czujne pod kątem namierzenia drugiego włamywacza. Straty w związku z uszkodzeniami drzwi  sklepowych zostały wstępnie wycenione na 3 tysiące złotych. Śledczy zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków.

20 października 2013 roku wspólna praca kryminalnych i funkcjonariuszy dochodzeniowych doprowadziła  do  zatrzymania drugiego podejrzewanego. Okazał się nim 16-letni mieszkaniec Skierniewic, który był również poszukiwany celem doprowadzenia do placówki opiekuńczo-wychowawczej w województwie podkarpackim. Nastolatek przyznał się do usiłowania włamania do sklepu przy Al. Niepodległości.

Okazało się też, że minionego weekendu dokonał on innych włamań na terenie Skierniewic, w tym do kiosku przy ul. Reymonta wraz z innym 18-letnim mieszkańcem Skierniewic. 16-latek usiłował także włamać się do jednego ze sklepów z sukniami ślubnymi przy ul. Rawskiej.

Sprawą dalej zajmie się sąd dla nieletnich. Włamywacz został przewieziony do Policyjnej Izby Dziecka.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o