Strona głównaWiadomościSkierniewice liderem szczepień w województwie łódzkim

Skierniewice liderem szczepień w województwie łódzkim

- REKRAMA -

Dwa populacyjne punkty szczepień uruchomione na halach sportowych pozwoliły sprawnie realizować akcję masowych szczepień. Dane potwierdzają fakty – w przeliczeniu na 10 tys. mieszkańców do tej pory w Skierniewicach wykonano najwięcej szczepień w regionie.

- REKRAMA -

Odpowiedź skierniewickiego samorządu na apel władz centralnych pozwoliła na sprawne uruchomienie dwóch populacyjnych punktów szczepień. Oba działają na halach sportowych Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Pomologicznej oraz Tetmajera. Jeden obsługiwany i koordynowany jest przez Wojewódzki Szpital Zespolony w Skierniewicach, drugi przez prywatne podmioty medyczne. Dzięki dobrej logistycznej organizacji zaplecza obecnie w obu punktach możliwe jest wykonywanie szczepień z odpowiednio dużą przepustowością. W minionych dniach na szczepionkowym liczniku było już blisko 38 tysięcy wykonanych iniekcji. Warto zaznaczyć, że ta liczba rośnie z dnia na dzień. 

– To jest fakt. Skierniewice przodują w województwie łódzkim, jeśli chodzi o ilość realizowanych szczepień. To bardzo ważne, bowiem dziś te regiony i te kraje, które jak najszybciej zaszczepią swoich obywateli, będą miały szansę wrócić w pełnym wymiarze do normalności. Skierniewice są na czele tego procesu, w całym zaś województwie wykonaliśmy już ponad milion szczepień – podkreślał na antenie Radia RSC Wicewojewoda Łódzki Krzysztof Ciecióra.

Skierniewicki samorząd od początku akcji szczepień realizował niezbędne inicjatywy pośrednio lub bezpośrednio związane z tym procesem. Z powodzeniem funkcjonowała akcja dowozu osób starszych i potrzebujących do punktów medycznych. Kolejnym kanałem wsparcia mają być skierniewickie szkoły. Do 7 czerwca dyrektorzy będą sporządzać listę chętnych wśród uczniów oraz ich rodzin.

– Bez wątpienia w przypadku akcji szczepień najważniejszą kwestią jest współpraca. Nasze skierniewickie działania w tej przestrzeni są wręcz modelowe. Współpracujemy efektywnie w regionie, chociażby z wojewodą łódzkim, i lokalnie – z wieloma podmiotami. Efekty widać gołym okiem, nasze miasto jest liderem, jeśli chodzi o liczbę zrealizowanych szczepień na 10 tysięcy mieszkańców. Nie jest to oczywiście tożsame z liczbą zaszczepionych skierniewiczan, ale jestem pełen nadziei, że również w tej przestrzeni działamy bardzo sprawnie – podkreśla Prezydent Miasta Skierniewice Krzysztof Jażdżyk. 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE