Skierniewice: Mamy brązowych medalistów w judo

0
315

W miniony weekend w Pile odbyły się zawody Otwartego Pucharu Polski Juniorów Młodszych w Judo. Wśród sportowców z całej Polski obecni byli również skierniewiczanie z MMKS Wojownik. Młodzi judocy wywalczyli dwa brązowe medale.

Brązowy medal w kat. wagowej do 73 kg przypadł Michałowi Gołębiewskiemu, który jednocześnie ustalił swój nowy rekord życiowy. Sportowiec wygrał cztery walki, jedną zaś przegrał. Przeciwnikiem nie do pokonania okazał się zawodnik numer 1 w rankingu Polskiego Związku Judo w kat. do 73 kg – Damian Szawronecki z KS Gwardia Wrocław.

Również Bogusz Suchecki przysporzył nam dumy. Spośród trzech skierniewickich zawodników w kat. do 83 kg to właśnie on wywalczył drugi, brązowy medal. Podobnie jak Michał, Bogusz wygrał cztery pojedynki, jeden zaś przegrał. Natomiast Sebastian Bielecki zajął siódme miejsce, wygrywając trzy pojedynki. Na szesnastym miejscu uplasował się Dominik Kroc, który wygrał jedną walkę. W kat. wagowej do 50 kg dziewiąte miejsce zdobył Adrian Barańczyk.

Z wyników usatysfakcjonowany jest trener – Jerzy Gołębiewski. W punktacji klubowej bowiem „Wojownik” uplasował się na ósmym z trzydziestu ośmiu miejsc.

-Jest to pierwszy start w tym roku juniorów młodszych. Sezon dopiero się rozpoczyna. Mamy więc dużo czasu, by skorygować ewentualne błędy i przygotować się do dalszych zawodów.

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o