Trzy medale, złoty i dwa srebrne oraz tytuły Mistrza oraz dwukrotnego Wicemistrza Polski Seniorów w pływaniu – to dorobek naszego reprezentanta, podczas Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców, które odbyły się 19-22 grudnia w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W ten sportowy, przedświąteczny weekend najbardziej utytułowany skierniewicki pływak po raz kolejny potwierdził swoją przynależność do krajowej pływackiej czołówki sięgając po trzy krążki. Pierwszy padł jego łupem już w czwartek, kiedy to na dystansie 200 m stylem grzbietowym przegrał jedynie z Mateuszem Wysoczyńskim. Kolejny również srebrny Krzysztof wywalczył na dystansie 50 m „grzbietem” ustępując jedynie Tomaszowi Polewce. Jednak iście mistrzowski charakter nasz zawodnik pokazał dopiero trzeciego dnia zmagań. W sobotę, popularny „Jankes” nie dał bowiem szans rywalom, pewnie zwyciężając na dystansie 100 m stylem grzbietowym, stając się tym samym Mistrzem Polski Seniorów. Obok trzech medali zdobytych w kategorii seniorów, Krzysiek wywalczył także trzy medale (jeden złoty i dwa srebrne) w kategorii młodzieżowiec.

Bardzo dobry występ zanotowali także pozostali zawodnicy ze Skierniewic. Krzysztof Karwat (11 na 200 m stylem grzbietowym), Kacper Perzankowski (16 na 100 m stylem motylkowym), Jakub Kotyna (5 na 200 m stylem klasycznym oraz 12 na 100 m stylem klasycznym) oraz Marcin Łowicki (9 na 1500 m stylem dowolnym oraz 11 na 100 m stylem dowolnym).

Obok występów indywidualnych nasza kadra walczyła w rywalizacji sztafetowej. Nasz drużyna w składzie: Jankiewicz, Kotynia, Perzankowski, Łowicki w ostatecznym rozrachunku uplasowała się na bardzo wysokim siódmym miejscu.