Skierniewice: Mistrzyni Europy na spotkaniu z prezydentem

0
388

Małgorzata Śmieszek, została wraz z drużyną reprezentacji Polski mistrzynią Europy kadetek w siatkówce. Z tej okazji, w miniony piątek, 12 kwietnia siatkarka  w towarzystwie rodziców oraz trenerów Marka Leśniewicza i Piotra Charzewskiego odwiedziła skierniewicki Ratusz.

Zawodniczka Skier-Visu sięgnęła wraz z reprezentacją Polski po najwyższe laury podczas odbywających się w Czarnogórze (29 marca- 7 kwietnia) Siatkarskich Mistrzostwach Europy Kadetek. W pierwszej fazie turnieju Polki pokonały m.in. ekipy Słowenii (3:2), Czarnogóry (3:1), Czech (3:1) oraz Grecji (3:1). W grupie nasze rodaczki minimalnie uległy jedynie Włoszkom, przegrywając po tie – braku 2:3. Drugie miejsce w grupie zagwarantowało nam awans do półfinału gdzie czekała już silna reprezentacja Turcji, z którą po zaciętym i niezwykle emocjonującym spotkaniu „złotka” wygrały 3:2. W finale po raz kolejny Polski zmierzyły się z Włoszkami. Tym razem szczęście uśmiechnęło się do biało- czerwonych, które wygrały po pięciosetowym meczu 3:2. Warto dodać, że w ostatecznym starciu nasza zawodniczka zdobyła 7 punktów co w dużej mierze przyczyniło się do triumfu na starym kontynencie.

Małgorzata Śmieszek jest wychowanką Marka Leśniewicza i Piotra Charzewskiego. Na co dzień Skierniewiczanka jest uczennicą Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Sosnowcu. Gratulacje i podziękowania złożyli osobiście prezydent miasta Leszek Trębski oraz wiceprezydent Beata Jabłońska. Zawodniczka, rodzice oraz trenerzy otrzymali z rąk prezydenta listy gratulacyjne oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez miasto.

Skład zwycięzców:
Malwina Smarzek, Małgorzata Śmieszek, Klaudia Grzelak,Kornelia Moskwa, Paulina Bałdyga, Magdalena Damaske, Pola Nowakowska, Justyna Antosiewicz, Karolina Szczygieł, Aleksandra Wańczyk, Karolina Piśla, Aleksandra Kazała.

Trenerzy: Grzegorz Kosatka, Marcin Widera

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o