Skierniewice: Nastolatek jednego dnia okradł kościół, samochód i kobietę

0
314
fot. pl.wikipedia.org Autor Piotr Kożurno

Skierniewiccy policjanci zatrzymali trzech młodych mężczyzn w związku z kradzieżą sprzętu elektronicznego oraz pieniędzy z kościoła przy ulicy Rawskiej.

Do zdarzenia doszło w nocy z 24 na 25 sierpnia 2013 roku. Przez uchylone okno sprawcy dostali się do kościoła skąd skradli sprzęt audiowizualny i elektroniczny oraz pieniądze. Na podstawie zebranych informacji policjanci wytypowali sprawców przestępstwa. Ponadto śledczy trafili do jednego z lombardów na terenie Skierniewic, gdzie odnaleźli część skradzionego sprzętu. Inne przedmioty pochodzące z tego przestępstwa zostały zabezpieczone na terenie jednego ze sklepów przy ulicy Rawskiej.

Rankiem 26 sierpnia policjanci zatrzymali pierwsze osoby mające związek z przestępstwem – 16- i 24-latka ze Skierniewic. W komendzie policji śledczy przedstawili 24-latkowi zarzut paserstwa, za co grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. Z kolei nieletni został przesłuchany jako współsprawca kradzieży. Jego kompanem okazał się inny 16-latek, który wpadł w ręce kryminalnych już 27 sierpnia w godzinach popołudniowych. Nastolatek odpowie również za inne przestępstwa, które popełnił tego dnia.

Okazało się bowiem, że przed godziną 8.00 na ulicy Sobieskiego napadł na kobietę. Po uderzeniu w twarz zerwał jej złoty łańcuszek wartości około 2000 złotych. Natomiast kilka godzin później na ulicy Rawskiej z samochodu marki Citroen przez uchyloną szybę ukradł nawigację oraz dwa telefony komórkowe. Policjanci odzyskali skradzione rzeczy i przekazali je właścicielowi.

O dalszym losie obu 16-latków zadecyduje sąd rodzinny.

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o