Skierniewice: Nastolatkowie kradli w markecie – przeciwko demoralizacji nieletnich

0
251
fot. INFOSkierniewice.pl/Adam Sobieszek

19 września 2013 roku policyjni wywiadowcy interweniowali wobec kradzieży, jakiej dokonali w markecie nieletni, a wśród łupów mieli między innymi alkohol. W innym sklepie skierniewiccy kryminalni ujawnili sprzedaż alkoholu dwóm 14-latkom.

Niespełna godzinę później kryminalni zauważyli dwóch młodych chłopców idących ulicą Okrzei z nienaturalnie wypchanymi bluzami. Postanowili ich wylegitymować i dowiedzieć się, co chowają pod ubraniem. Okazało się, że dwóch 14-latków miało przy sobie butelki z  piwem. Policjanci od razu zainteresowali się, gdzie sprzedaje się alkohol tak młodym osobom.

Chłopcy wskazali jeden ze skierniewickich sklepów spożywczo – monopolowych w centrum miasta. Funkcjonariusze na miejscu ustalili, że ekspedientka nie prosiła nieletnich o dowód osobisty – według niej wyglądali na dorosłych. Sprawa będzie dalej wyjaśniana przez skierniewicką policję.

Zakaz sprzedaży alkoholu osobom nieletnim reguluje ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Czyn taki jest przestępstwem, a odpowiedzialność ponosi zarówno sprzedający alkohol, jak i właściciel sklepu, któremu  grozi nawet orzeczenie zakazu prowadzenia działalności gospodarczej polegającej na sprzedaży alkoholu.

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o