Skierniewice: Niebawem uczniowie i nauczyciel rozpoczynają nowy rok 2013/2014

0

Za nami dwa miesiące beztroskiego lenistwa. Teraz przyszedł czas na powrót do szkolnych ławek. Zanim jednak zabrzmi pierwszy dzwonek, uczniowie, nauczyciele i rodzice wspólnie zainaugurują rok szkolny.

To będzie szczególne rozpoczęcie roku dla Zespołu Szkół Integracyjnych w Skierniewicach im. Marii Grzegorzewskiej. W spotkaniu tym uczestniczył będzie prezydent Leszek Trębski, który otworzy nowopowstałą pracownię informatyczną. W tym samym dniu o godz. 14:30 prezydent pojawi się również w Kinoteatrze Polonez by wspólnie z uczniami Samorządowej Szkoły Muzycznej II Stopnia powitać nowy rok szkolny. Wcześniej bo o godz. 9:00 „Prusacy” w towarzystwie wiceprezydent Beaty Jabłońskiej rozpoczną kolejne dziesięć miesięcy nauki.

Fot. UM Skierniewice / Nowa sala komputerowa dla Zespołu Szkół Integracyjnych

Okres wakacji to idealny czas na prace remontowo-budowlane w szkołach. W tym roku na ten cel miasto wydało ponad 688 tys. zł Kiedy dzieci i młodzież korzystały z uroków lata, nauczyciele wypoczywali po ciężkiej pracy, w szkołach w okresie wakacji intensywnie działały firmy remontowe. Odnowione zostały sale lekcyjne i gimnastyczne, korytarze, szatnie, łazienki, kuchnie i stołówki szkolne. Największe prace modernizacyjne odbywały się w Szkole Podstawowej Nr 4 oraz Gimnazjum Nr 3, które wymagały szczególnego wsparcia w tym zakresie.

Ponad 124 tys. zł otrzymają miejskie placówki oświatowe w ramach konkursu „Moja wymarzona ekopracownia”. Kwota pozyskana z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Morskiej w Łodzi zostanie podzielona pomiędzy trzy skierniewickie placówki: Szkołę Podstawową nr 7 (ponad 42,5 tys. zł), Gimnazjum nr 3 (45 tys. zł) oraz Zespół Szkół nr 4 ( 36,9 tys. zł). Pieniądze umożliwią m.in.: zakup wyposażenia do pracowni, stolików, tablic, sprzętu audio video, komputerów oraz urządzeń wielofunkcyjnych i pomocy dydaktycznych. To nie jedyne dofinansowanie otrzymane z tego źródła. W roku ubiegłym w ramach projektu podobną kwotę otrzymały inne skierniewickie szkoły: SP nr 4, Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa oraz Zespół Szkół nr 4. Pracownie już działają i cieszą uczniów i nauczycieli.

Poniżej prezentujemy szczegółowe godziny rozpoczęcia roku szkolnego we wszystkich skierniewickich szkołach.

- Reklama -

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments