fbpx

Strona główna Wiadomości Skierniewice: Niecałe 3 tygodnie cieszył się z posiadania prawa jazdy

Skierniewice: Niecałe 3 tygodnie cieszył się z posiadania prawa jazdy

25 listopada 2020 roku policjanci ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy 18-letniemu mężczyźnie, który w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 131 km/h.

W środę 25 listopada 2020 roku skierniewiccy policjanci ruchu drogowego, podczas lokalnych działań „PRĘDKOŚĆ” kontrolowali prędkość poruszania się samochodów między innymi na ulicy Zwierzynieckiej.

O godzinie 18.50 pomiar jadącego tą ulicą Audi a3 wykazał, że pojazd poruszał się z prędkością 131 km/h w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. W związku z tym audi zostało zatrzymane do kontroli. Kierującym był 18-letni mieszkaniec powiatu skierniewickiego, który posiadał prawo jazdy niecałe 3 tygodnie. Konsekwencją naruszenia prawa, było nałożenie na 18-latka wysokiego mandatu, a także zatrzymanie prawa jazdy i przesłanie go do organu wydającego decyzję administracyjną o cofnięciu uprawnień na 3 miesięcy.

Przekroczenie dozwolonej prędkości nadal jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Dlatego trzeba pamiętać, że brawura w obszarze zabudowanym – czyli tam, gdzie najczęściej innymi uczestnikami drogi są piesi i rowerzyści – nie idą w parze z bezpieczeństwem i stwarzają realne zagrożenie dla życia i zdrowia.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE