Skierniewice: Nielegalne używki

0
287

2 października 2013 roku skierniewiccy policjanci ujawnili tytoń bez polskich znaków akcyzy oraz narkotyki.  Tego dnia funkcjonariusze kontrolowali na ulicy Zadębie opla astrę, którego kierujący nie posiadał prawa jazdy, a także  dokumentów od samochodu.

Stróże prawa dodatkowo zwrócili uwagę na kartony z tytoniem, które znajdowały się na tylnym siedzeniu auta. Po sprawdzeniu okazało się, że  nie posiadają polskich znaków akcyzy.  Kryminalni natychmiast przeszukali cały pojazd. W bagażniku znaleźli kolejne kartony i torbę z papierosami różnych marek.

Podejrzewani w wieku 38 i 28 lat zostali zatrzymani. Ujawnienie kontrabandy pociągnęło za sobą dalsze działania policjantów.  Ze wstępnych wyliczeń wynika, że 38-latek z Żyrardowa posiadał około 1000 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy, o wartości ponad 12 tys. zł. Odpowie z przepisów  ustawy karno-skarbowej.

Żyrardowianin twierdził, że towar zakupił na bazarze w Warszawie. Dodatkowo za kierowanie samochodem bez uprawnień i dokumentów został ukarany mandatem.

W związku z tą sprawą zabezpieczono również tytoń oraz ujawniono u 28-latka substancje odurzające. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o