Skierniewice: Nietrzeźwy kierujący potrącił motorowerzystę

0
289
fot. INFOSkierniewice.pl/Adam Sobieszek

Skierniewiccy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło 9 sierpnia 2015 roku na osiedlu Rawka w Skierniewicach. Uczestniczący w zdarzeniu pijany kierujący, który nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem został zatrzymany i po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany.

Tego dnia około godz. 10:50 skierniewicka policja otrzymała informację o zdarzeniu drogowym, w którym uczestniczył motorowerzysta i kierujący Oplem Vectrą.

Jak wstępnie ustalili prowadzący czynności funkcjonariusze, do zdarzenia doszło na ul. Warszawskiej, gdzie kierujący Oplem Vectrą 26-letni mieszkaniec Skierniewic z nieustalonych przyczyn uderzył w jadącego przed nim motorowerzystę – 45-letniego skierniewiczanina. W wyniku odniesionych obrażeń motorowerzysta został przewieziony do szpitala.

Na miejscu czynności procesowe polegające m. in. na zabezpieczeniu śladów zdarzenia i ustaleniu jego świadków, wykonywała grupa dochodzeniowo-śledcza, a kierujący zostali poddani badaniom na stan trzeźwości. Motorowerzysta był trzeźwy, natomiast kierujący samochodem miał w organizmie ponad 2,6 promila alkoholu.

Jak się okazało mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania autem – w lutym 2014 roku zostały mu cofnięte decyzją starosty. Został zatrzymany i umieszczony w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. W najbliższym czasie mężczyzna zostanie przesłuchany na temat okoliczności powyższego zdarzenia. Prowadzone postępowanie wyjaśni, jakie były jego przyczyny zdarzenia.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o