Skierniewice: Nowa inwestycja drogowa za blisko 9 mln zł

1
321

Rozpoczęła się budowa fragmentu ul. Armii Krajowej, łączącego ul. Nowobielańską z ul. Marii Skłodowskiej-Curie. To kolejna nowa inwestycja drogowa w Skierniewicach.

W ramach zadania powstanie dwujezdniowa droga będąca przedłużeniem ul. Armii Krajowej. Nowa droga zostanie wyposażona w chodniki, ścieżkę pieszo-rowerową, oświetlenie oraz niezbędną kanalizację. Zarówno od strony ul. Armii Krajowej, jak i ul. Marii Skłodowskiej-Curie powstaną skrzyżowania proste, bez sygnalizacji świetlnej, ale z pasami lewo/prawo skrętu. W tym drugim przypadku docelowym rozwiązaniem jest jednak budowa ronda, która wejdzie w skład projektu obwodnicy wschodniej. Planowany termin zakończenia inwestycji to 30 października 2016 roku.

Koszt inwestycji to ok. 8,8 mln zł. Część tej kwoty, 2,8 mln zł, sfinansuje spółka WOD-KAN. Miasto postara się także zdobyć dofinansowanie z tzw. „schetynówek” w kwocie zbliżonej do 3 mln zł, tak aby na to zadanie z budżetu miasta wydać jedynie 3 mln zł. 

Wykonawca, firma ERBEDIM z Piotrkowa Trybunalskiego zakończyła już wycinkę drzew i krzewów na tym terenie. Obecnie trwają prace związane z wykonaniem wszystkich przyłączy podziemnych oraz przebudowaniem kolidujących instalacji już istniejących. Powstaje także kanalizacja sanitarna. Dodatkowo spółka WOD-KAN we własnym zakresie buduje wodociąg oraz kanalizację sanitarną.

- Reklama -

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Followers
 
Najbardziej zareagowany komentarz
Najciekawszy wątek z komentarzem
1 Autorzy komentarzy
L Autorzy ostatnich komentarzy
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
L
Gość
L

Długo oczekiwana inwestycja!