Strona głównaWiadomościSkierniewice: Nowa kaplica szpitalna

Skierniewice: Nowa kaplica szpitalna [FOTO]

- REKRAMA -

13 maja uruchomiono nową kaplicę w skierniewickim szpitalu. Kaplicę, pw. św. Jana Pawła II, poświęcił ks. biskup  Andrzej Franciszek Dziuba. Data poświęcenia kaplicy nie była przypadkowa. 13 maja to Święto Matki Bożej Fatimskiej i rocznica objawień Matki Bożej trójce portugalskich dzieci w 1917 roku. To także rocznica zamachu na papieża Jana Pawła II.

– To jest miejsce szczególne dla pacjentów, ponieważ w szpitalu pracują lekarze ciała, a w kaplicy mamy lekarzy duszy. Myślę, że to jest ważne dla każdego, bo nie wszystkie choroby da się wyleczyć i czasem trzeba zwrócić się do Najwyższego po uzdrowienie i ducha, i ciała. Ludzie, których spotkało cierpienie, to wiedzą – mówił dyrektor szpitala Jacek Sawicki.

Kaplica została przeniesiona z piwnic szpitala, remont pomieszczenia sfinansowano z ofiar wiernych.
– Zorganizowaliśmy zbiórkę pieniędzy, również wiele osób prywatnych zgłaszało się do nas z datkami, za co im wszystkim serdeczne Bóg zapłać. – mówi ks. Paweł Piontek, proboszcz parafii garnizonowej i organizator przedsięwzięcia.

Po poświęceniu uroczystą mszę św. koncelebrował ks. biskup Andrzej Franciszek Dziuba. Po mszy wręczano pamiątkowe dyplomy z podziękowaniami dla darczyńców.

Kapelanem kaplicy jest ks. Bogumił Zawierucha, który od ponad 30 lat posługuje chorym i cierpiącym w szpitalu. Kapłan został uhonorowany tytułem „Zasłużony dla Miasta Skierniewice”.

Kaplica jest czynna codziennie, również dla wiernych spoza szpitala. W niedziele odprawiane są dodatkowe msze o godz. 14.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE