Skierniewice: Nowa siedziba PCK

0
709
Fot. UM Skierniewice

Nowa elewacja i stolarka okienna, czyste i schludne wnętrze. W takiej rzeczywistości już niebawem działać będzie skierniewicki oddział Polskiego Czerwonego Krzyża.

Prezydent Skierniewic Leszek Trębski odwiedził inwestycję, w której od października będzie mieściła się siedziba skierniewickiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża. Dotychczasową, przy ul. Kościuszki przeznaczono do rozbiórki w związku z trwającym procesem rewitalizacji parku.

Na nową siedzibę PCK wybrano budynek zlokalizowany przy ul. Kozietulskiego 3. Z uwagi na zły stan techniczny konieczne było przeprowadzenie kompleksowego remontu, który za kwotę 249.124,22 zł wykonuje firma DOM-LUX Aranżacja Wnętrz Usługi Remontowo-Budowlane Andrzej Łuczyński z Koluszek.

W ramach zadania w budynku wymurowano nowe ścianki działowe, wymieniono stolarkę okienną i drzwiową. Przeprowadzono też kompleksową termomodernizację budynku.  Została gruntownie przebudowana instalacja elektryczna i wodno-kanalizacyjna. W związku z pracami nie uległ zmianie główny układ komunikacyjny obiektu. W budynku oprócz części biurowych zaprojektowano i wykonano węzeł sanitarny z szatnią dla pracowników, magazyn sprzętu, pomieszczenia na środki czystości, pomieszczenia dla przechowywania produktów spożywczych. Kuchnia stanowi w budynku jedną otwartą przestrzeń, w której wydzielone zostały miejsca na odrębne procesy technologiczne. Za pomieszczeniem kuchennym znajduje się jadalnia. Przewiduje się, że część posiłków spożywana będzie na miejscu, a znaczna część wydawana na zewnątrz.

W chwili obecnej realizowane są prace wykończeniowe wewnątrz oraz na zewnątrz budynku.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o