Skierniewice: Nowy most połączył już dwa brzegi – czas na szczegóły

0
359

Most, który połączy dwa brzegi rzeki Łupi w Skierniewicach jest już wolnostojącą konstrukcją. W minionym tygodniu wykonawca zakończył kluczowy etap inwestycji jakim było zabetonowanie płyty pomostu.

Mimo, że do zakończenia robót niespełna dwa miesiące, już dzisiaj widać wyraźne efekty kilkumiesięcznych prac. Firma SKANSKA, która jest generalnym wykonawcą robót w ostatnim czasie nie tylko zabetonowała konstrukcję, ale również sprawnie przeprowadziła przebudowę skrzyżowania w ul. Waryńskiego, które już niebawem stanie się drogą dojazdową do centrum miasta.

Fot. UM Skierniewice / Nowa droga będzie wyposażona w ścieżkę pieszo-rowerową

Do tej pory wybudowano cztery fundamenty konstrukcji, zabetonowano podpory i filary mostu, wykonano 40 pali fundamentowych wraz z badaniem nośności, ułożono belki prefabrykowane „T” oraz zakończono proces szalowania, zbrojenia oraz betonowania  płyty pomostu. Plan na najbliższe tygodnie związany jest z budową płyt przejściowych za przyczółkami, ułożeniem izolacji z papy termozgrzewalnej oraz montażem dylatacji. Następne w kolejności będą już prace wykończeniowe. Powstaną kapy chodnikowe, ścieżki oraz barierki, które nadadzą wygląd całości. Na to zadanie urząd miasta pozyskał  2,2 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej. Dotacja pozwoli pokryć blisko 50 % kosztów budowy mostu (całość ok. 4,8 mln zł.).

Inwestycja swoim zasięgiem obejmuje również, przebudowę skrzyżowania od strony  ul. Łowickiej. W tej chwili zakończyły się prace na tym odcinku. Dotychczas wykonano kanalizację deszczową, sieć energetyczną i wodociągową, wybudowano chodniki, ściężkę pieszo-rowerową, a także zamontowano słupy pod przyszłą sygnalizację świetlną. Całość wzbogaciła się także o nową konstrukcję jezdni w ul. Łowickiej i Armii Krajowej.

Wartość całej inwestycji to niespełna 9,9 mln zł, a planowany termin jej zakończenia to koniec października br.

- Reklama -

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments