Strona głównaRelacje z imprezSkierniewice: Oficjalnie oddano do użytku lądowisko przy szpitalu

Skierniewice: Oficjalnie oddano do użytku lądowisko przy szpitalu [ZDJĘCIA]

- REKRAMA -

W poniedziałek 14 września przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Skierniewicach, odbyła się uroczystość otwarcia lądowiska dla helikopterów Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W uroczystości udział wzięli m.in.: posłowie na Sejm RP Krystyna Ozga i Dorota Rutkowska, Marszałek Województwa Łódzkiego Dariusz Klimczak, Prezent Miasta Skierniewice Krzysztof Jażdżyk, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Skierniewicach Jacek Sawicki oraz personel szpitala.

Paweł Bruger, rzecznik szpitala, powiedział, że nowe lądowisko znacznie skróci czas przewozu pacjenta do szpitala. – Jest to niezwykle ważne, zwłaszcza w przypadku osób w stanie bezpośredniego zagrożenia życia – podkreślił. Dodał również, że wymóg posiadania przez szpitalne oddziały ratunkowe lądowisk dla śmigłowców nakłada ustawa o ratownictwie medycznym.

Obiekt spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa. Przystosowany jest do obsługi helikopterów w nocy poprzez specjalistyczny system oświetlenia. Inwestycja wymagała usunięcia drzew, które zasłaniały podejście do lądowiska.

Skierniewicki szpital, jak wszystkie placówki, które prowadzą szpitalne oddziały ratunkowe, miał obowiązek wybudowania do 2016 r. lądowiska dla śmigłowców. Cała inwestycja kosztowała ok. 1,5 mln zł.

Poprzedni artykułAMIKA szuka domu
Następny artykułZGŁOŚ SIĘ NA ŻYROCK 2015!
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE