Strona głównaWiadomościSkierniewice: Okradli nie tylko skierniewickiego jubilera

Skierniewice: Okradli nie tylko skierniewickiego jubilera

- REKRAMA -

Zanim zgłoszono przestępstwo policjanci zatrzymali już złodziei. Skierniewiccy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Żyrardowa, którzy ukradli u skierniewickiego jubilera wzorniki złotej biżuterii. Okazało się, że mają również na sumieniu napad w Żyrardowie. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

- REKRAMA -

27 lutego około godz. 12:40 dyżurny skierniewickiej komendy Policji otrzymał na gorąco  zgłoszenie, że dwóch młodych mężczyzn, wybiegło ze sklepu jubilerskiego. Uciekali przez Rynek w kierunku pobliskiego parku. Dyżurny natychmiast skierował w ten rejon patrole. Policjanci sprawdzając teren Parku Miejskiego, na podstawie podanych rysopisów, rozpoznali i  zatrzymali dwóch podejrzewanych Okazali się nimi mieszkańcy Żyrardowa w wieku 26 i 27 lat. Dopiero wówczas wyszło na jaw, że  w jednym z zakładów jubilerskich w centrum Skierniewic, skradli wzorniki wyrobów złotniczych. Ukryty łup funkcjonariusze odnaleźli  pod gałęziami. W trakcie dalszej analizy podobnych przestępstw, skierniewiccy stróże prawa ustalili, iż zatrzymany duet może mieć na swoim przestępczym koncie również napad na jubilera z użyciem noża. Do tego rozboju doszło  w styczniu 2013 roku na terenie Żyrardowa. Po przedstawieniu zarzutów za kradzież  na szkodę skierniewickiego jubilera zostali przekazani żyrardowskim policjantom.

Jak wynika z ich relacji do rozboju doszło 8. stycznia w centrum Żyrardowa.  Łupem  padła wówczas złota biżuteria.  Do sklepu wszedł młody mężczyzna ubrany na ciemno i pytał o konkretną biżuterię, gdy sprzedawczyni otworzyła gabloty by pokazać klientowi rzeczy, ten sterroryzował ją nożem a następnie skradł co było w zasięgu ręki  i uciekł. Najwyraźniej mężczyźnie nie wystarczyły łupy z tego rabunku, bo dwa miesiące później wraz z kompanem przyjechał do Skierniewic. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie przedstawili mężczyźnie zarzut  rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Sprawca został doprowadzony do Prokuratury, która wystąpiła do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt na najbliższe 3. miesiące. Za rozbój z nożem w ręku grozi od 3 lat do 15 lat pozbawienia wolności.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE