Skierniewice: Otwarcie Parku Miejskiego w Skierniewicach [WIDEO]

0
1035

AKTUALIZACJA: Oficjalne otwarcie Parku Miejskiego w Skierniewicach zostało przełożone na wtorek 16 września, godz 11:30.

Już w najbliższą sobotę (13.09) odbędzie się długo wyczekiwane otwarcie skierniewickiego parku. W piątek (12.09) planowany jest ostateczny odbiór inwestycji, a dzień później Skierniewiczanie są zaproszeni na oficjalne otwarcie Parku Miejskiego.

W okolicach Bramy Parkowej przy ul. Sienkiewicza o godzinie 17, odbędzie się wielkie otwarcie Parku Miejskiego w Skierniewicach. Planowany jest występ grupy teatralnej Com.pl.ex działającej przy Miejskim Ośrodku Kultury oraz uczniów Szkoły Muzycznej w Skierniewicach. Po zakończeniu programu artystycznego odbędzie się spacer z przewodnikiem po odnowionych alejkach parkowych.

Park Miejski stanowi miejską przestrzeń zieleni pełniącą funkcję wypoczynkową i rekreacyjną. W parku wyznaczone są ścieżki do spacerowania, jazdy rowerem, biegania oraz uprawiania nordic walking. Niestety właściciele czworonogów nie będą mogli zabrać ze sobą pupili na spacer po parku, tak jak i wędkarze nie będą mogli łowić ryb w części rzeki przepływającej przez park.

Park będzie zamykany na noc o godzinie 22 w okresie letnim, a o 20 w zimowym. Otwarcie bram będzie codziennie o 6, z wyjątkiem dni targowych, tj. czwartki i soboty, gdzie odbędzie się to o pół godziny wcześniej.


Poniżej prezentujemy pełny regulamin korzystania z Parku Miejskiego w Skierniewicach:

REGULAMIN KORZYSTANIA Z PARKU MIEJSKIEGO W SKIERNIEWICACH 

1. Park Miejski w Skierniewicach jest zabytkiem wpisanym do Rejestru Zabytków Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Łodzi. Podlega ochronie prawnej zgodnie z ustawą o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami.

2. Park jest otwarty codziennie w godzinach:

  • w miesiącach V – IX 6.00 – 22.00;
  • w miesiącach X – IV 6.00 – 20.00.

3. Spacerowanie po parku dozwolone jest wyłącznie po alejkach.

4. Korzystanie z trawników możliwe jest w strefach odpowiednio oznaczonych na mapie. Dopuszcza się korzystanie z trawników przy altanie w czasie koncertów.

5. Jazda rowerem oraz uprawianie biegania i chodzenia z kijkami możliwe jest na wyznaczonych trasach.

6. W przypadku pogarszających się warunków klimatycznych (np. burzy, silnego, porywistego wiatru, obfitych opadów) należy niezwłocznie opuścić teren parku.

7. Na terenie parku zabrania się w szczególności:

  • wjazdu pojazdów mechanicznych, za wyjątkiem pojazdów obsługi parku i obiektów w nim położonych, pojazdów posiadających zgodę administratora oraz pojazdów służbowych Policji, Straży Miejskiej, Staży Pożarnej i Pogotowia Ratunkowego;
  • wprowadzania zwierząt;
  • zakłócania ciszy;
  • niszczenia roślinności i wyposażenia;
  • używania otwartego ognia;
  • łowienia ryb.

8. Na terenie parku zgody Prezydenta Miasta Skierniewice wymaga:

  1. prowadzenie działalności gospodarczej;
  2. umieszczanie reklam i ogłoszeń.

9. Osoby przebywające w parku są zobowiązane do przestrzegania Regulaminu.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o