Strona głównaWiadomościSkierniewice: Pijana 40-letnia kobieta, doprowadziła do wypadku i uciekła zostawiając dzieci w...

Skierniewice: Pijana 40-letnia kobieta, doprowadziła do wypadku i uciekła zostawiając dzieci w samochodzie

- REKRAMA -

W sobotę, 25 lipca 2020 roku zarzuty usłyszała 40-letnia mieszkanka Skierniewic, doprowadziła do zdarzenia drogowego. Kobieta po przejechaniu niewielkiego odcinka uderzyła w krawężnik i uciekła z samochodu, zostawiając w środku dwójkę małych dzieci. Badanie trzeźwości wykazało, że miała ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

- REKRAMA -


24 lipca 2020 roku około godz. 12:15 skierniewiccy policjanci interweniowali w sprawie zgłoszenia związanego z podejrzanym zachowaniem kierującej  citroenem, która wjechała do rowu, a następnie po wyjechaniu z niego uderzyła w  stojące za nią iveco i odjechała z miejsca zdarzenia. Kierujący tym samochodem, reagując na zdarzenie pojechał za kobietą, podjął też próbę zatrzymania pojazdu.  Na skrzyżowaniu ul. Strobowskiej i Kotowskiego  kobieta prawdopodobnie po uderzeniu w krawężnik zatrzymała się i uciekła z pojazdu, zostawiając w samochodzie dwójkę małych dzieci.  Wcześniej kierujący iveco zdążył wyjąć ze stacyjki kluczyki od samochodu, ponieważ zachowanie kobiety wskazywało, że znajduje się najprawdopodobniej pod wpływem alkoholu.


Interweniujące na miejscu policjantki, najpierw upewniły się, czy wszystko jest  w porządku ze znajdującymi się na miejscu dziećmi, a po chwili pobiegły w pobliski  las, aby zatrzymać kierującą citroenem picasso. W wyniku penetracji lasu zatrzymana została 40-letnia skierniewiczanka, matka dwójki dzieci. Badanie trzeźwości wykazało, że w jej organizmie znajduje się ponad 3 promile alkoholu.  Zatrzymana została doprowadzona do skierniewickiej komendy. Dzieci w wieku 2 i 3 lata zostały przekazane pod opiekę babci.

- Reklama -


Następnego dnia, 25 lipca 2020 roku 40-latka usłyszała zarzuty dotyczące zarówno jazdy w stanie nietrzeźwości, ale również dotyczące narażenia małoletnich na  niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Dodatkowo, decyzją prokuratora pięć razy w tygodniu będzie stawiać się w jednostce policji realizując dozór.

 Za wymienione przestępstwa grozi odpowiednio do 2 i do 5 lat pozbawienia wolności.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE