Skierniewice: Piłkarze Sorento piszą otwarty list do prezydenta!

0
312
fot. flickr.com

Sorento Zadębie Skierniewice, nie otrzymało żadnej dotacji z magistratu na rok 2013. Głos w sprawie zabrali piłkarze Sorento, pisząc otwarty list do prezydenta Skierniewic. List publikujemy.

Jako zawodnicy Klubu Sportowego MLKS SORENTO ZADĘBIE SKIERNIEWICE w związku z decyzją o rozdysponowaniu dotacji na sport na rok 2013 przez Prezydenta Miasta ,chcielibyśmy uzyskać szczerej odpowiedzi od organów miasta  za to odpowiadających, dlaczego nasz klub nie uzyskał żadnego  dofinansowania?

Występujemy już drugi rok w rozgrywkach IV ligi, godnie reprezentujemy miasto Skierniewice w województwie łódzkim, doszliśmy tak wysoko dzięki prywatnym pieniądzom ludzi kochających piłkę nożna w Skierniewicach, jesteśmy klubem piłkarskim, który gra w najwyższej klasie rozgrywkowej wśród zespołów ze Skierniewic!

Przy większym wsparciu finansowym moglibyśmy w tym sezonie nawet liczyć się w walce o awans do III ligi łódzko- mazowieckiej.

Posiadamy również kilka grup młodzieżowych chłopców, którzy już trenują i dobijają się do kadry pierwszego zespołu, trener zespołu Artur Szymczyk stawia na młodość z rutyną, dlatego są rezultaty, jest wielu młodych, zdolnych zawodników którzy już niedługo nie będą mieli gdzie grać, ponieważ funkcjonowanie grup młodzieżowych musi wiązać się z ogrywaniem zawodników w piłce seniorskiej.

Przykładem tej pracy jest 18-letni Patryk Bojańczyk który został wytransferowany do II ligi do  klubu Pelikan Łowicz, a w czerwcu jedzie na testy do jednego z klubów ekstraklasy.

Na pewno w klubie byłoby więcej młodzieży, niestety prywatne pieniądze sponsorów na tyle nie starczają.

Widocznie miasto Skierniewice nie chce aby  klub Sorento dalej istniał skoro cały czas faworyzuje drugi klub MLKS Widok Skierniewice który otrzymał ponad 300 tysięcy złotych a występuje w lidze okręgowej. Wszystkie inne kluby oraz instytucje sportowe otrzymały dotacje tylko nie my.

W związku z brakiem dotacji, nasz zespół oraz grupy młodzieżowe już w tej rundzie prawdopodobnie zostaną wycofane z wszystkich rozgrywek.

Nie chodzi już tylko o nas ,,seniorów”.

Każdy młody chłopiec trenuje i marzy o karierze piłkarza.

Co Pan Panie Prezydencie powie dzieciom trenującym w klubie? Powie Pan im osobiście żeby już nie przychodziły na zajęcia bo nie ma klubu? Żeby trenowały pod blokiem?

gdzie ich marzenia?

Czy może dostaną angaż w jedynym Klubie Piłkarskim ze Skierniewic o nazwie MLKS Widok? Co Pan powie rodzicom ,że ich dzieci są gorsze?

W kuluarach mówi się że brak dotacji spowodowany jest sprawami osobistymi  Pana z osobą pomagającą naszemu klubowi.

Uważamy ,że warto walczyć o SPRAWIEDLIWOŚĆ , oczekujemy od Pana i osób odpowiedzialnych za sport wyjaśnień oraz spotkania w Urzędzie Miasta.

Sorento Zadębie Skierniewice obecnie zajmuje 9 miejsce IV lidze  grupy łódzkiej gromadząc 26 punktów w 17 meczach.

Zapraszamy do komentowania.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o