Skierniewice: Pilnie szukamy domu dla Jupika

0
364

Na Facebooku pojawiło się wydarzenie Bezpański JUPIK i jego smutny los. Założycielka wydarzenia, Pani Małgorzata, tak opisuje sytuację Jupika:

“JUPIK to ok. 4letni pies. Półtora roku temu przybłąkał się pod mój blok. Niestety bał się podejść do człowieka. Na szyi zwisało mu coś w rodzaju grubego łańcucha. Nie pozostaliśmy obojętni na los psiaka, który wyraźnie chciał zostać przy naszym bloku. Po kilku dniach oswajania mój sąsiad zdjął z szyi Jupika łańcuch – psiak był przeszczęśliwy, zaczął nabierać zaufania do ludzi. Po pewnym czasie wspólnie z mieszkańcami bloku postanowiliśmy postawić pod balkonem budę dla Jupika wraz z tabliczką, na której widnieje jego imię. Jupik przywiązał się do nas wszystkich. Mieszkańcy okolicznych bloków oraz my dokarmialiśmy go, postawiliśmy miseczki na wodę, zaopatrzyliśmy budę w koc i poduchę. Jupik odprowadzał dzieci z bloku do szkoły a dorosłych do pracy. Na widok znajomych ludzi cieszył się jak dziecko.Niestety Jupik nie lubi rowerzystów więc obszczekuje ich co rodzi oczywiście konflikty. Zdarza mu się obszczekiwać także nieznajomych ludzi. Nie ugryzł nigdy nikogo.
Znajomi weterynarze zaszczepili go, został wykastrowany ale niestety ktoś zgłosił doniesienie na Jupika do Straży Miejskiej i nad psiakiem zawisła groźba schroniska – tam Jupik nie odnajdzie się na pewno.Pilnie poszukujemy domu dla JUPIKA. Najlepszy byłby dom z ogrodem – Jupik będzie świetnym stróżem ale i przyjacielem rodziny. Kocha dzieci, dogaduje się z suczkami (cudownie bawi się z suczką sąsiadów). Przez kilka dni po kastracji Jupik przebywał u mnie w domu – okazało się, że jest bardzo grzecznym psem i bardzo czystym a chcąc załatwić swoje potrzeby piszczy sygnalizując, że to już pora na spacer. Pięknie chodzi na smyczy.JUPIK to kundelek ale gdybyście poznali go tak jak ja zrozumielibyście jak bardzo wyjątkowy to psiak.PILNIE POTRZEBNY DOM DLA JUPIKA !!!!!!!!!!!!!!!!Kontakt w sprawie adopcji: 691129389 (Małgorzata),
mail: malgorzata.wasinska@gmail.com”Link do wydarzenia: http://www.facebook.com/events/546354695386863/
Pomóżmy Jupikowi znaleźć dom!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o