Strona głównaWiadomościSkierniewice: Podrabiała recepty, usłyszała 168 zarzutów

Skierniewice: Podrabiała recepty, usłyszała 168 zarzutów

- REKRAMA -

W czerwcu 2021 roku Wydział Dochodzeniowo-Śledczy Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach zakończył postępowanie dotyczące podrabiana recept. Akt oskarżenia przeciwko 30-letniej mieszkance powiatu skierniewickiego, obejmuje 168 zrzutów dotyczących podrobienia blankietów oraz ich użycia. Kobiecie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

- REKRAMA -

W październiku 2020 roku policjanci skierniewickiej komendy w trakcie przeszukania do jednej ze spraw, znaleźli receptę na lek nasenny  z danymi jednej z praktyk lekarskich z powiatu skierniewickiego, co do której mieli podejrzenia, że może być podrobiona. Funkcjonariusze weryfikując autentyczność dokumentu ustalili, że podrobionych recept może być więcej.

W wyniku podejmowanych działań, zabezpieczyli łącznie 168 druków. Recepty były podrabiane i realizowane od grudnia 2019 roku do listopada 2020 roku. Podejrzana posługiwała się podrobionymi blankietami w aptekach w różnych miejscowościach na terenie województwa łódzkiego. Pojedyncze recepty były też realizowane na terenie innych województw.

- Reklama -

Jak ustalili policjanci 30-latka w sposób nielegalny weszła w posiadanie blankietów oraz pieczątki jednego z podmiotów leczniczych i lekarza medycyny. Podejrzana usłyszała już zarzuty za które może grozić jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE