Skierniewice: Policjanci rozbili rodzinny biznes tytoniowy

0
274
fot. INFOSkierniewice.pl/Adam Sobieszek

7 lipca 2015 roku w jednym z mieszkań w centrum miasta kryminalni podczas przeszukania ujawnili nielegalne wyroby tytoniowe.

Policjanci rozpracowując środowisko osób zajmujących się handlem nielegalnymi używkami uzyskali informację, że w jednym z mieszkań na ul. Sienkiewicza zamieszkuje rodzina, która zajmuje się wprowadzaniem do obrotu wyrobów tytoniowych i alkoholowych bez polskich znaków akcyzy.

Tego dnia w godzinach wieczornych przystąpili do działań. Podczas kontroli i przeszukania pojazdu należącego do 46-letniej mieszkanki Skierniewic ujawnili 15 kg worek z nielegalnym tytoniem. Dalej w miejscu zamieszkania kobiety i jej 21-letniego syna policjanci zabezpieczyli dodatkowo 1500 sztuk nielegalnych papierosów i dwa litry alkoholu nieznanego pochodzenia.

Wartość uszczuplenia Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego wynosi w tym przypadku ponad 11 tys. złotych. Za taki czyn grozi kara nawet do 3 lat więzienia oraz wysoka grzywna. Sprawa zostanie przekazana do Urzędu Celnego w Łodzi.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o