Policjanci ze skierniewickiej komendy zatrzymali 3 mężczyzn, którzy okradali 87-latka

0
202

30 października 2014 roku skierniewiccy kryminalni uzyskali niepokojącą informację o tym, że starszy człowiek może być ofiarą podstępu. Ustalono, iż wykonuje on przelewy dużych kwot pieniędzy dla młodych i obcych mu osób.

Kiedy policjanci zainteresowali się sprawą, okazało się, że 87-letni mieszkaniec powiatu skierniewickiego nie zna się na internetowym prowadzeniu konta i nikomu nie zlecał dokonywania taką drogą przelewów. Podążając po nitce do kłębka policjanci dotarli do 29-letniego mieszkańca powiatu skierniewickiego, który opiekował się seniorem. Ustalili, że starszy mężczyzna niejednokrotnie będąc wdzięcznym za opiekę i zainteresowanie dawał opiekunowi niewielkie sumy pieniężne. Nie wiedział jednak nic o dużych sumach znikających z jego konta. Podczas przeszukania w miejscu zamieszkania opiekuna policjanci odnaleźli dokumenty należące do 87-latka, z pomocą których 29-latek mógł uzyskać dostęp do internetowego konta starszego pana.

Jak się okazało opiekun w kilku przelewach w październiku 2014 roku wyprowadził z jego konta pieniądze przelewając dwóm kolegom: 41-latkowi ze Skierniewic i 21-latkowi z terenu powiatu skierniewickiego. Następnie odbierał je od znajomych odwdzięczając się za pomoc drobnymi kwotami pieniędzy. 31 października 2014 roku wszyscy trzej mężczyźni uczestniczących w przestępczym procederze zostali zatrzymani, a następnie usłyszeli zarzuty kradzieży.

W myśl obowiązującego prawa za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o