Skierniewice: Policyjny pościg za nietrzeźwym kierującym

0
343
fot. INFOSkierniewice.pl/Adam Sobieszek

15 czerwca 2015 roku około godz. 21:30 kryminalni pełnili służbę na terenie osiedla Widok w Skierniewicach. Kiedy kierowali się na rondo przy ul. Wyszyńskiego, ich uwagę zwrócił najpierw głośny huk. Kilka sekund później okazało się, że na znajdujące się na rondzie audi uderzyło w barierę ochronną i odjechało z miejsca zdarzenia.

Funkcjonariusze pojechali za nim, aby zatrzymać do kontroli. Niestety pomimo dawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, pojazd nie zatrzymał się uciekając w kierunku Łowicza, a następnie wjechał w uliczki osiedla Makowska. Policjanci cały czas jechali za sprawcą zdarzenia, który nie chciał zatrzymać się do kontroli. Pirat drogowy łamał przepisy wymuszając pierwszeństwo i nie zwracając uwagi na innych uczestników ruchu drogowego. Gdy pojazd zatrzymał się przed przejazdem kolejowym w miejscowości Mokra, policjant dobiegł do samochodu i obezwładniając wyciągnął kierowcę z samochodu.

Jak się okazało 21-latek z terenu powiatu skierniewickiego nie jechał sam – w pojeździe był z nim 22-latek zamieszkały w powiecie łowickim. Badanie stanu trzeźwości kierującego 21-latka wykazało, że znajdował się on pod znacznym wpływem alkoholu – miał ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie.

Swoim postępowaniem stworzył zagrożenie nie tylko dla pasażera, którego przewoził, ale i innych uczestników ruchu. W nowych, obowiązujących od maja 2015 roku przepisach zaostrzono sankcje dla kierujących pojazdami w stanie nietrzeźwości. Poza sankcjami karnymi, za czyn ten grozi dodatkowo zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat oraz w zależności od okoliczności – minimum 5 lub 10 tys. złotych obowiązkowego świadczenia pieniężnego.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o