Skierniewice: Porwali 23-latka, by odzyskać dług

0
207
fot. INFOSkierniewice.pl/Adam Sobieszek

17 marca 2013 roku skierniewiccy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu tomaszowskiego którzy za niespłacony dług siłą wciągnęli mieszkańca powiatu skierniewickiego do auta i wywieźli do lasu. Ofiara wykorzystała chwilę nieuwagi i uciekła. Sprawcom grozi  kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę, 17 marca około godziny 11.15 dyżurny skierniewickiej Policji otrzymał informację o uprowadzeniu 23 letniego mieszkańca powiatu skierniewickiego. Z przekazanej przez pokrzywdzonego informacji wynikało, że dwóch mężczyzn poruszających się samochodem volkswagen, w pobliżu jego miejsca zamieszkania wciągnęło go siłą do samochodu  i wywiozło do pobliskiego lasu.

W trakcie jazdy stosując wobec niego przemoc i groźbę wypytywali o miejsce pobytu jego ojca, który jest im rzekomo winien pieniądze. Po przejechaniu kilkuset metrów zatrzymali się i dalszą część drogi przewozili  mężczyznę w bagażniku pojazdu. Po kilku kilometrach wjechali do lasu.

»Policja i prokuratura w ubojni zwierząt

Pokrzywdzony wykorzystując nieuwagę porywaczy zdołał im uciec i powiadomić Policję. Funkcjonariusze  zatrzymali sprawców – dwóch mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego w wieku 25 i 48 lat. Mężczyznom postawiono zarzuty pozbawienia człowieka wolności oraz stosowania przemocy w celu zmuszenia innej osoby do określonego działania, za co grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o