Skierniewice: Prezydent RP Bronisław Komorowski otworzy Park Miejski

0
353

Na ten moment czekali wszyscy mieszkańcy Skierniewic. Uroczyste otwarcie Parku nastąpi już we wtorek, 16 września o godzinie 11.30. Z tej okazji Skierniewice zaszczyci swoją obecnością Prezydent RP Bronisław Komorowski.

Dzięki realizacji inwestycji wartej prawie 12 mln zł, przywrócono park z lat jego świetności. Wszystkie prace modernizacyjne wykonywane były z absolutnym poszanowaniem jego wartości historycznej, z dbałością o najmniejsze detale. Zagospodarowana została przede wszystkim zieleń w Parku. Kompleks wzbogacił się o setki nowych drzew, żywopłotów, krzewów i kwiatów. Całość została zaaranżowana w taki sposób, by o każdej porze roku zachwycać innymi kompozycjami zieleni. Jedną z największych atrakcji jest altana parkowa, na której odbywać się będą m.in. kameralne koncerty i spektakle. Nie mogło zabraknąć również miejsc dla publiczności, dla której przygotowano kamienne ławy. Sercem parku jest ogród w stylu francuskim, na wzór tego, który dawniej otaczał rezydencję arcybiskupów. Dopełnienie stanowią 23 rzeźby, usytuowane w różnych częściach obiektu. Unikalny klimat zrewitalizowanego ogrodu Prymasów Polski bez wątpienia tworzy 7 białych mostków, łączących główne aleje, które zachęcają do romantycznych spacerów. Z myślą o rowerzystach, rolkarzach czy miłośnikach nordic walking część alejek wykonano z kostki granitowej oraz z naturalnej mieszanki mineralnej, zapewniających komfort i bezpieczeństwo. W parku jest nie tylko pięknie, ale i bezpiecznie. Kompleks rozświetlają 233 stylowe lampy. Cały teren został ogrodzony oraz wyposażony w nowoczesny system monitoringu wizyjnego.

Inwestycja została zrealizowana dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej, jakie pozyskał skierniewicki samorząd. Z ponad 12,3 mln zł kosztów zadania, ponad 10,1 mln zł stanowiła unijna dotacja. Dzięki temu miasto poniosło tylko 15% kosztów inwestycji.

Kancelaria Prezydenta RP nie potwierdza jednak wizyty Bronisława Komorowskiego w Skierniewicach. Nie widnieje również w oficjalnym kalendarzu Prezydenta na ten dzień, dostępnym na oficjalnej stronie głowy państwa.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o