Strona głównaWiadomościSkierniewice reagują na koronawirusa. Odwołane wydarzenia i imprezy

Skierniewice reagują na koronawirusa. Odwołane wydarzenia i imprezy

- REKRAMA -

Dziś (10.03) oficjalnie wydano zakaz organizacji imprez masowych, a w związku z zagrożeniem rozprzestrzenienia się koronawirusa władze Skierniewic i różnych instytucji odwołują wydarzenia i imprezy.

 

W związku z sytuacją epidemiologiczną na terenie całego kraju, w Skierniewicach odbyła się kolejna już narada Sztabu Kryzysowego, którym kieruje prezydent miasta Krzysztof Jażdżyk. W trakcie spotkania zapadła decyzja o odwołaniu przez instytucje miejskie wszelkich imprez. 

– Od dziś, aż do odwołania odwołujemy wszelkie imprezy, które są organizowane przez podległe nam instytucje i spółki – mówi prezydent Jażdżyk – Pierwszą z takich imprez jest sobotni Diecezjalny Dzień Kobiet. Nie oznacza to, że zajęcia prowadzone przez Centrum Kultury i Sztuki też będą odwołane. Mówię wyłącznie o imprezach, w których uczestniczą setki skierniewiczan. 

W trakcie konferencji prasowej dyrektor skierniewickiego sanepidu Justyna Łukasik zaznaczyła również, iż są wdrażane zalecenia wydawane przez władze centralne. – Wśród nich znalazł się zakaz organizowania przez szkoły wycieczek. Nie chodzi tu tylko o wycieczki poza miasta ale również odwiedziny innych placówek oświatowych. Nawet tych na terenie miasta.

Jak na razie nie ma przesłanek do tego, by zamykać szkoły. Może to nastąpić jedynie w przypadku decyzji władz centralnych lub też w sytuacji, kiedy to uczeń lub rodzice dziecka podlegaliby kwarantannie.

Miasto odwołuje imprezy kulturalne i sportowe. Ale nie ma wpływu np. na funkcjonowanie Targowiska Miejskiego, czy też sklepów wielkopowierzchniowych i galerii handlowych. – W tym przypadku liczę osobiście na rozwagę administratorów, jak również zdrowy rozsądek osób korzystających z takich usług – mówi prezydent Skierniewic, dodając – Będę sugerował skierniewickim klubom seniora, by na pewien zacz zrezygnowały z cotygodniowych spotkań. Pamiętajmy, że osoby starsze są bardziej narażone na koronawirusa i ich zachorowanie może skutkować ciężkim przebiegiem lub nawet śmiercią. Dlatego też od dziś wprowadziliśmy zakaz odwiedzin w Domu Pomocy Społecznej.

Na pytanie dotyczące działań prowadzonych na terenie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Skierniewicach dyrektor Łukasik odpowiedziała, iż są to procedury nakładane z poziomu Wojewódzkiego Sztabu Kryzysowego – Najpierw chorzy będą trafiać do ośrodka w Łodzi – tłumaczy dyrektor Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej – W dalszej kolejności uruchamiane będą szpitale w Piotrkowie Trybunalskim, Radomsku i Tomaszowie Mazowieckim. Tak więc szpital w Skierniewicach jest rozpatrywany dopiero w dalszej kolejności, jeśli liczba chorych będzie większa niż możliwości poszczególnych placówek służby zdrowia. 

Nieoficjalnie mówi się, iż na terenie powiatu skierniewickiego pod nadzorem służb sanitarnych znajduje się 13 osób.

 

4 KOMENTARZE

guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
bezkompromisowy

Imprezy masowe odwołane. Co z mszami świętymi? Tam jest najwięcej osób w grupie ryzyka!

leszek

Kiedy zamkna szkoly???

szalony

Stadiony hale sportowe są zamknięte dla publiczności, a dlaczego nie zamknięcie targowiska w sobotę !!

ony

Kiedy będzie jak we Włoszech?

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE